YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filipinler Devlet Başkanı: AB ülkeleri iki yüzlü!
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, "AB ülkeleri iki yüzlü. Tarih kitaplarında, ansiklopedilerde geçen olaylara bakın. Hepsinde onlar var... İngiltere, Fransa... AB ülkeleri şimdi kalkmış beni kınıyorlar." dedi.
Filipinler Devlet Başkanı: AB ülkeleri iki yüzlü!
21 Eylül 2016 / 01:35 Güncelleme: 21 Eylül 2016 / 08:39

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkeleri iki yüzlülükle suçladı.

ABS-CBN kanalında yer alan habere göre, Duterte, ülkede uygulamaya konulan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına AB'nin tepki gösterdiğini belirtti. Duterte, "Bunu günahlarının kefareti olarak yapıyorlar." ifadesini kullandı.

Duterte, Davao kentinde yerel hükümet yetkilileriyle bir araya gelmeden önce yaptığı konuşmada, "AB ülkeleri iki yüzlü. Tarih kitaplarında, ansiklopedilerde geçen olaylara bakın. Hepsinde onlar var... İngiltere, Fransa... AB ülkeleri şimdi kalkmış beni kınıyorlar. Amerika ve Avrupa'nın çürük yumurtalar diye düşündüğü Filipinlilerin öldürülmesi eski bir mesele ve şimdi insan haklarından bahsediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

AB'de geçen hafta, Filipinler hükümetine yönelik, "yargısız infazlara ve cinayetlere bir son vermesi" çağrısında bulunulmuştu. Duterte'yi hedef alan kararda, "Devlet Başkanı Duterte, uyuşturucu tacirlerini ve adalete karşı koyanları öldüren vatandaşların ve güvenlik güçlerinin peşine düşmeyeceğini alenen belirtmiştir." ifadesi kullanılmıştı.

Duterte, dün ülkede uyuşturucu ticareti yapan çetelerle mücadelenin altı ay daha uzatıldığını kaydederek, uyuşturucu kaçakçılığı sorununun, bu kadar büyük bir mesele olacağını tahmin etmediğini, asıl mücadelenin uyuşturucu çetelerinin devlet içindeki yapılanmalara karşı gerçekleştirileceğini belirtmişti.

r1-074.jpg

AA

 // Mutlu
Sayın Duterte üzülme, hatta tam tersine sevin. Onlar seni kınıyorsa doğru yoldasın demektir. Biz alıştık, sende alışırsın....
21 Eylül 2016 08:15
....
 // Adıyaman'lı Akın
Başkan doğruyu demiş kıvırmamış yalan katmamış. Bizim KK'da bir suikast sonrası nasıl kıvırdı ötlek....
21 Eylül 2016 08:00
 // atak
Hele şükür dogrulari söyleyen bir lider çıktı sonunda arkadaş,gavurdan dost olmaz bu böyle biline artık...
21 Eylül 2016 07:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler