YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fidel Castro’dan şok iddia!
Fidel Castro’dan şok iddia!
Fidel Castro’dan şok iddia!
13 Ekim 2008 / 10:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fidel Castro Obama hakkında bir makale yayınlayarak 'ABD Beyaz Saray'a bir siyahı sokmaz. Obama'nın Martin Luther King gibi suikaste kurban gitmemiş olması bir mucize' dedi


Küba'nın efsanevi eski lideri Fidel Castro, ABD'de Demokrat Parti başkan adayı Barack Obama'nın, Martin Luther King gibi suikasta kurban gitmemesinin “mucize” olduğunu savundu. Castro, resmi internet sitesi cubadebate.cu'da yayınlanan yazısında, ABD'de köklü bir ırkçılık bulunduğunu, milyonlarca beyazın, 'beyaz' diye tabir edilen Beyaz Saray'ı siyahi bir kişinin eşi ve çocuklarıyla işgal etmesi düşüncesiyle uzlaşamayacaklarını iddia etti. Castro, Demokrat adayın, geçmiş yıllarda eşitlik ve adalet rüyalarını dile getiren Martin Luther King ve Malcolm X'in akıbetini paylaşmamasının mucize olduğunu yazdı. Cumhuriyetçi John McCain'in West Point askeri akademisinde aldığı kötü notları ve ekonomi konularındaki yetersizliğini vurgulayan Fidel Castro, Obama'nın McCain'den daha zeki olduğunu belirtti.


CLİNTON OBAMA İÇİN KOLLARI SIVADI


Öte yandan Barack Obama'ya, ABD'nin eski başkanı Bill Clinton ve eşi Senatör Hillary Clinton'dan artık tam resmi destek gelmeye başladı. Clinton, Obama ve başkan yardımcısı adayı Joseph Biden için destek kampanyasına dün Pennsylvania eyaletinin Scranton kentinde yaptığı konuşma ile başladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler