YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fidel Castro öldü ama...
Fidel Castro öldü ama...
09 Ocak 2015 15:53
Kenya'da muhalefet lideri Raila Odinga'nın "Castro" lakaplı oğlu Fidel Odinga'nın ölümü, sosyal medyayı karıştırdı. 41 yaşındaki Odinga'yla ilgili haber, Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun öldüğü söylentilerine yol açtı.

Kenya eski Başbakanı Raila Odinga'nın oğlu Fidel “Castro” Odinga, arkadaşlarıyla birlikte eğlendiği gecenin ertesinde, Pazar sabahı ölü bulundu. Babası gibi ülkenin önemli siyasetçilerinden biri olması beklenen Fidel Odinga'nın kesin ölüm nedeni ise halen belli değil.

Oğul Odinga'nın ölümü Kenya'da büyük şok yaratmakla birlikte, dünya genelinde de sosyal medyayı salladı.

Fidel “Castro” Odinga'nın ölümünün ardından, isim benzerliği nedeniyle kasıtlı ya da kasıtsız "Küba lideri Fidel Castro öldü" haberleri yayıldı.

Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun 366 günden beri kamuoyunun önüne çıkmaması da bu iddiaların inanılırlığını artırdı. Dolayısıyla kısa sürede çığ gibi büyüyen söylentinin gerçek nedeni ortaya çıkana kadar sosyal medya çalkalandı.

Ancak daha sonra Fidel Castro'nun öldüğüne dair haberlerin gerçek olmadığı, iddiaların kaynağının Kenyalı Fidel Odinga olduğu anlaşıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler