YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'ye bir tokat da Kabe İmamı'ndan!
Kabe İmamı Mahir​ Mueaqly, FETÖ tarafından düzenlenecek hafızlık yarışmasına katılmayacağını açıkladı. Mueaqly, olayların sadece Türkiye'ye değil ümmete karşı yapıldığı ifade etti.
FETÖ'ye bir tokat da Kabe İmamı'ndan!
28 Temmuz 2016 / 22:35 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 22:37

Kabe İmamı şeyh Mahir Mueaqly, 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ'nün Güney Afrika'da düzenleyeceği Kur'an yarışmasına katılmayacağını açıkladı.

Suudi Büyükelçiliği tarafından Türkiye Büyükelçiliği'ne yapılan açıklamada, terör örgütü FETÖ tarafından Güney Afrika'da yapılması planlanan Kur'an hafızlığı yarışmasından Güney Afrika'nın Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Kabe imamlarının desteğini çektikleri belirtildi.

Kabe İmamlarından şeyh Mahir Mueaqly, cumartesi günü Güney Afrika'da terör örgütü FETÖ tarafından düzenlenecek olan hafızlık yarışmasına katılmayacağını açıkladı. 

OLAYLAR ÜMMETE KARŞI YAPILDI

Türkiye'de gerçekleştirilen darbe girişimine tepki olarak düzenlenen yarışmaya katılmayacağını belirten İmam Mahir, 15 Temmuz'da yaşanan olayların sadece Türkiye'ye değil ümmete karşı yapıldığı ifade etti. 

Mahir, gerçekleştirilen darbe girişimini kesinlikle İslami bir girişim olmadığını vurguladı.

Türkiye dua edilmişti

15 Temmuz'daki darbe kalkışmasından sonra Kabe imamı Suadeysi de kutsal topraklarda Türkiye için dua etmiş ve milyonlarca Müslüman, bu duaya 'amin' demişti.

 // mert
Meke imamın dediğini doğru bulüyorum...
08 Temmuz 2017 19:31
Bizdeki satilmislara
 // uykucu
emsal oldun. Sagol Mahir hocam....
29 Temmuz 2016 Cuma 08:48
 // Ayse Celik
Sudeysi Mısır'da ses çıkarmadi diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.Ama türkiyede dua ettin Allah razıolsun...
29 Temmuz 2016 00:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler