YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ elebaşı Gülen işin şok açıklama: Bize sığınabilir!
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Mansur'un Basın Danışmanı Muselmani, FETÖ elebaşı Gülen'i sınır dışı etmesi durumunda, Gülen’in Mısır’a sığınabileceğini söyledi.
FETÖ elebaşı Gülen işin şok açıklama: Bize sığınabilir!
21 Temmuz 2016 / 22:05 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 11:14

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin yakından takip edildiği Mısır medyasında, Fetullah Gülen'in Mısır'a iltica etmesi ihtimali tartışılmaya başlandı.

GÜLEN MISIR'A SIĞINABİLİR

Eski cumhurbaşkanlarından Adli Mansur'un basın danışmanı, Mısırlı gazeteci Ahmed el Muselmani, Washington yönetiminin Ankara'nın iade talebi üzerine FETÖ elebaşı Gülen'i sınır dışı etmesi durumunda, Gülen’in Mısır’a sığınabileceğini söyledi.

MISIR GÜLEN'İ NEDEN KABUL ETMESİN Kİ?

Muselmani, Mısır'da yayın yapan Dream TV isimli televizyon kanalında sunuculuğunu yaptığı "İlk Baskı" programında, "Türkiye'de Mısır rejimini rahatsız eden unsurlar barınıyor. Mısır yönetimi de neden Gülen'i sığınmacı olarak kabul etmesin ki? Bu, Türkiye karşısında Mısır'ın elini güçlendirir." dedi.

Muselmani'nin FETÖ lideri Gülenle ilgili ifadeleri, Mısır kamuoyu ve sosyal medyada tartışma konusu oldu. Konuya ilişkin haberler, pek çok gazetenin sosyal paylaşım sitesinde yayımlanırken, öneri, özellikle sosyal medya kullanıcıları arasında infiale yol açtı.

DENEMEDİĞİNİZ BİR BU KALMIŞTI

Semir Ebu Hayr adlı Facebook kullanıcısı, konuya ilişkin yorumunu, "Denemediğiniz bir bu kalmıştı onu da deneyin!" sözleriyle belirtirken, Ebu İsra ise "Nerelerdeydin Ey Müselmani? Çoktandır seni görememiştim. Artık senin yüzünden televizyon seyretmeyi de bırakacağım." şeklinde yorum yaptı.

Munim Davg adlı kullanıcı da "Baltacı ve geri kafalı siyaset darbe siyasetidir." değerlendirmesinde bulunurken, Duriye Duvidar ise "Bu Mısırlı dansöz Fifi Abdu’nun başrolde oynadığı 'Kadın Kurnazlığı' dizisi gibi" benzetmesinde bulundu.

Ahmed Muselmani, ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevinden uzaklaştırıldığı 3 Temmuz 2013 askeri darbesinin ardından geçici cumhurbaşkanı Adli Mansur'un basın danışmanlığı görevine getirilmişti. Muselmani yaptığı ilk açıklamada, "Mısır'da Türk ihtilali sona ermiştir." ifadesini kullanmıştı.

YÖNETİMİN BİLGİSİ DAHİLİNDE YAPMIŞ OLABİLİR

Mısır yönetimine yakınlığıyla bilinen Muselmani'nin, Fetullah Gülen'in Mısır'a sığınması önerisini ülkede kamuoyu oluşturmak amacıyla yönetimin bilgisi dahilinde yapmış olabileceği iddia ediliyor.

ABD NEREYİ İSTERSE FETO ORAYA GİDER
 // ismail emre
Devlet operasyon yapar kafasına sıkar güvenli bir yer değil ayrıca mısır fetoyu Türkiye'ye karşı kendine koz yapmak istiyor ama bu Abd nin umrunda değil mısır zaten kendi kuklası onun adına kararı Abd verir...Öle bir yer olmalı ki Türkiye nin eline düşmesin hukuki anlaşması olmadığı operasyon yapamadığı kendi çıkarlarına uygun bir ülke olması lazım böyle bir yok ise fetonun kafasına Abd sıkar......
22 Temmuz 2016 Cuma 08:59
 // Ömer
bu ahlaksızları, ülkesini seven herkesin gerekli yerlere şayet etmesi Farzdır vatanseverliktir....
22 Temmuz 2016 08:04
 // Ömer
ne de olsa yahudi uşağı bir yönetimin egemen olduğu eyalet.m.özcan sana bu ihanetinizin sadece yahudiye HIZMET olduğunu hep söyledik yine söylüyoruzS.selçuk .h.kılıç ın gurur duyduğu sözde 'hukukçu'ların hukuk dışı yöntemlerle yahudiler misali elkoyduğunuz arazi ve gayrimenkuller size kalmayacak....
22 Temmuz 2016 08:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler