YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetih Ordusu Karmid askeri kışlasının denetimini sağladı
Fetih Ordusu Karmid askeri kışlasının denetimini sağladı
23 Nisan 2015 02:44
Suriye'de muhalif çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, ülkenin kuzeybatısında yer alan İdlib kentinde, rejim güçlerine ait Karmid kışlasının denetimini tamamıyla ele geçirdiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin İdlib kırsalında yer alan ve kuzeybatıdaki rejim güçlerinin en büyük askeri kışlalarından biri olan Karmid kışlasının kontrolünü tamamıyla sağladığı kaydedildi.

 Açıklamada ayrıca, Fetih Ordusu'nun, İldib'in Cesr eş Şuğur ilçesi ve çevresindeki rejim güçlerinin bulunduğu yerlere ağır silahlarla saldırdığı ve Şam yönetimine bağlı güçlere büyük zayiatlar verdiği ifade edildi.

 Silahlı muhaliflerin ilçe çevresinde 2 tank ile çok sayıda askeri aracı imha ettiği belirtilen açıklamada, Fetih Ordusu'nun bölgede başladığı operasyonlara "Zafer Operasyonu" adını verdiği bildirildi. 

Suriye'nin kuzeyinde kurulan Fetih Ordusu, Nusra Cephesi, Ahrar-ı Şam, İslam Ordusu, Şam el İslam ile Türkmenistan Muhacirleri birliklerinden oluşuyor. Fetih Ordusu daha önce ülkenin kuzeyindeki İdlib'e düzenlediği operasyonla kentin denetimini sağlamıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler