YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetih Ordusu Halep kuşatmasını kırdı!
Suriyeli muhalifler, Esed rejiminin ablukası altındaki bölgelere ulaşmak amacıyla Halep'in güneyinde başlatılan operasyonun yedinci gününde kent üzerindeki kuşatmayı kırdı.
Fetih Ordusu Halep kuşatmasını kırdı!
06 Ağustos 2016 / 18:25 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 18:26

Fetih Ordusu, Halep kuşatmasını kırma operasyonunun 7. gününde, kentin güneyindeki Ramuse bölgesinin büyük bir bölümüyle Hava Teknik Okulunun kontrolünü sağladı.

REJİM SAFLARINDAN 150 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Fetih Ordusu'nun çatışmalarda Ramuse kavşağını, fırını ve petrol istasyonunun denetimini sağladığını aktaran kaynaklar, muhaliflerin 7 günde rejim saflarında savaşan aralarında İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de bulunduğu 150 kişiyi öldürdüğünü kaydetti.

Rejimle mücadele eden Suriyeli muhalif gruplardan Ceyşu'l İslam ve Ahraru'ş-Şam da Halep üzerindeki rejim kuşatmasının kırıldığı haberlerini doğruladı.

Fetih Ordusu, Halep'in güneyinde gerçekleştirdiği operasyonlarda şu ana kadar 3 köy, 4 tepe, 10 tank ve 1 füze birliğiile bir bölgenin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda ise 6 tank ile 1 iş makinesi ve üzerinde makineli tüfek bulunan 25 aracı imha etmişti. 

Muhalifler, dün Ramuse bölgesinde stratejik öneme sahip Topçu Okulu, Silahlandırma Külliyesi ile Beyanat Külliyesinin kontrolünü ele geçirmişti.

Rejim güçleri geçen ay, kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti. 


AA

 // Ümmet
Allahım sen yardım et... Kafirlerin kalplerine korku sal... Bozguna uğrat... Amin...
07 Ağustos 2016 00:49
1
 // 1
Yüce Allah mutlak zaferi tümüyle ebedi kılar inşallah. .....
06 Ağustos 2016 22:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler