YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen CIA ajanı mı?
Fethullah Gülen CIA ajanı mı?
14 Haziran 2016 02:11
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fethullah Gülen'in CIA ajanı olduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fethullah Gülen'in CIA ajanı olduğu iddialarına ilişkin, "Bu tip konuların, suçların ispatı kolay şeyler değil, bu tür iddialar hep gündeme gelir. Çünkü özellikleri gereği bu tür çalışmalar hep gizli yürütülür. Ama biz bu mücadeleyi kararlılıkla yürüteceğiz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Toplantının gündemine ilişkin açıklamayı ise Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptı.

FETHULLAH GÜLEN CIA AJANI MI?

Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Canikli, bugün bir gazetede yer alan ‘Fethullah Gülen'in Amerika'nın gizli servisi CIA için kendi isteğiyle işbirliği ve ajanlık yaptığı' yönündeki haberle ilgili soruya, “Paralel Devlet Yapılanması olarak bilinen terör örgütünün Türkiye'deki faaliyetlerinin tamamen bertaraf edilmesi ve Türkiye'nin güvenliğine zarar verir olmaktan çıkartılması için çok yoğun çalışmalar yürütülüyor.

Elbette yasaların verdiği yetkiler ve imkanlar çerçevesinde bu çalışma yürütülüyor, yürütülmeye devam edecek. Bu tip konuların, suçların ispatı kolay şeyler değil, bu tür iddialar hep gündeme gelir.

Hatta ispat etmekte hiçbir zaman mümkün değil. Sadece bu konu için söylemiyorum. Genel olarak bu tür ‘ajan, istihbarat' kelimelerinin geçtiği bir cümlede bu tür tespitlerin yapılması tamamen imkansızdır. Çünkü özellikleri gereği bu tür çalışmalar hep gizli yürütülür. Farklı yöntemler kullanılır. Soruyu bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Ama biz bu mücadeleyi kararlılıkla yürüteceğiz” yanıtını verdi.

İstanbul ve Ankara'da üç kişinin katil zanlısı olarak aranırken İzmir'de yakalanan Atalay Filiz ile bir polis memurunun selfie çektirmesiyle ilgili soru üzerine Canikli, “Soruşturma açıldı. Yapılması gereken oydu. Soruşturmanın sonucuna göre gereken yapılacak” dedi.

Ajanlığın belgesi-3
 // Rasim DUMAN
TÜRKİYE'de İslâm'ın kökünü kazımaya ahdetmiş ve hatta BİLDERBERG üyesi olan bazı çevreler ile ( KOÇ Grubu, TÜSİAD gibi ) samimî ilişkileri v.s....her bir resim karesi birleştirildiğinde, ortaya "büyük resim" çıkıyor ve resimdeki şahsın alnının tam ortasında "HAİN" yazıyor. Türkiye'de başortüsü, katsayı zulümlerini kaldırmış alnı secdeli insanlara "firavun, nemrut,Stalin,Tiran" diyor ! Ajanlığına dâir şu yaptıklarından ve söylediklerinden daha iyi delil mi olur efendiler ?!!!...
14 Haziran 2016 Salı 03:36
Ajanlığın belgesi-2
 // Rasim DUMAN
Silahlı Kuvvetlerimiz'e kumpas kurarak, kendisine bağlı hâkim ve savcıların, Devletin kalbi sayılan ve en gizli sırların mahfuz tutulduğu GenKUR.Kozmik Odası'na girmeleri, 17-25 Aralık 2013 Darbe teşebbüslerinin arkasında İNGİLTERE-ABD-İSRAİL olduğunun ortaya çıkması, mahkemelerce yakalama kararı çıkarılanların bir kısmının Batı ülkelerinde korumaya alınmaları, el'ân bizzat F.GÜLEN'in ABD tarafından korumaya alınması ve daha sayılabilecek birçok husus......
14 Haziran 2016 Salı 03:28
Ajanlığın belgesi mi olur ?!
 // Rasim DUMAN
Dinî mevzularda fütursuzca ayrı yorumlar getirmesi ( İbrahimî Dinler kavramı icadederek Müslüman-Hıristiyan-Yahudi kardeşliği yolunu açması, açıkça farz olan tesettürün, "fürûat" olduğunu iddia etmesi gibi), Mavi Marmara hâdisesinde Türkiye'yi suçlaması, Berkin ELVAN hâdisesinde yayınladığı tâziye mesajında alevî vatandaşlarımızı "teyakkuza" dâvet ederek tahrik etmesi, Devletin en üst kademelerini dinletmesi ve tâkibe aldırması,......
14 Haziran 2016 Salı 03:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler