YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ferguson'da yeni gelişme: jüri talebine red
ABD'nin Missouri eyaleti valisinin, silahsız siyah genci vurarak öldüren ve yargılanmaması hükmüne varılan polis memuru için yeni bir mahkeme jürisi oluşturulması çağrılarını reddettiği bildirildi.
Ferguson'da yeni gelişme: jüri talebine red
28 Kasım 2014 / 01:41 Güncelleme: 28 Kasım 2014 / 01:56

Büyük jürinin, 18 yaşındaki siyah genç Michael Brown'u öldüren polis memuru Darren Wilson'un yargılanmasına gerek görmemesi üzerine son iki günde St. Louis ve 12 farklı kentte protesto gösterileri düzenlendi.

Perşembe günü yapılan Şükran Günü kutlamaları öncesi gösterilerin yoğun kar yağışı nedeniyle azaldığı görüldü.

Büyük jürinin kararı, ABD'de siyah toplum ve yasalar arasındaki ilişkilerin tartışılmasına yol açarken Michael Brown'un ailesi de büyük jüri kararını "ezici" olarak niteledi.
St. Louis Post adlı yerel gazetenin haberine göre, Missouri Valisi Jay Nixon'un sözcüsü, davaya yeni bir özel savcı atanması fikrinin değerlendirilmeyeceğini söyledi.

Vali Nixon, gösterilerin patlak vermesi üzerine, Salı günü St. Louis'teki ulusal güvenlik güçlerinin sayısını üçe katlayıp 700'den 2200'e çıkarmasının 'yardımcı' olduğunu ifade etmişti.
Vali, takviye güç gerekip gerekmediğini anlamak için durumu gözlemlemeye devam edeceğini kaydetti.

Çarşamba günü erken saatlerde de yaklaşık 200 gösterici St. Louis Belediye Binası önünde toplanıp polis memuru Wilson için temsili bir mahkeme salonu oluşturdu. Göstericilerden bazıları belediye binasına zorla girmeye çalıştı. Kalabalık daha sonra polis tarafından dağıtılırken çıkan olaylarda en az iki kişi gözaltına alındı.

Çarşamba akşam saatlerine doğru Ferguson Emniyet Merkezi'nde toplananların sayısı azaldı.

 

BBC

Amerika önce kendine baksın..!!!
 // Muhafız
Missouri senatörü olan Robert Menendez Amerika'daki Gülen cemaatinin verdiği rüşvet paralarıyla Amerikan kongresine Ermeni soykırım iddialarını getirene kadar önce kendi eyaleti Ferguson da ırkının siyah olmasından dolayı hunharca öldürülen insanların haklarını korumak ve adaleti sağlamak için çalışsın.Onun için önce Amerika kendi ülkesindeki insanların haklarını korusun, ırkının siyah olmasından dolayı insanlar öldürülmesin...!!!...
28 Kasım 2014 Cuma 02:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler