YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ferguson'da polise ateş ettiği iddia edilen kişi gözaltında
Ferguson'da polise ateş ettiği iddia edilen kişi gözaltında
15 Mart 2015 23:33
Ferguson'da, iki polisin vurulması olayına karıştığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

ABD'nin Missouri eyaletinde geçen yıl siyahi bir gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından büyük gerginliklerin yaşandığı Ferguson'da, iki polisin vurulması olayına karıştığı belirtilen bir kişi gözaltına alındı.

St. Louis kent sınırları içindeki Ferguson'da iki polis memuruna yönelik silahlı saldırının sorumlusu olduğu iddiasıyla 20 yaşında bir siyahi Amerikalının gözaltına alındığı duyuruldu.

St. Louis İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, polislere yönelik saldırıyla bağlantısı olduğu belirtilen Jeffrey Williams'ın gözaltına alındığı kaydedildi.

Konuya ilişkin, St. Louis Savcısı Robert McCulloch de açıklamasında, Williams hakkında açılacak davalardan birinin "birinci derecede adam öldürmeye teşebbüs" olduğunu ifade etti. 

ABD Adalet Bakanı Eric Holder da gözaltı olayıyla ilgili açıklama yaparak, gözaltının federal ve yerel yetkililerin işbirliği ve koordinasyonun sonucunda meydana geldiğini kaydetti. Bakan Holder, saldırının sorumlusu olarak bir kişinin gözaltına alınmasını "güvenlik güçlerimize yönelik şiddete müsamaha edilmeyeceği konusunda net bir mesaj" olarak niteledi.

  İki polise yönelik saldırı, Ferguson Emniyet Müdürü Thomas Jackson'ın istifa etmesinin ardından emniyet binası önünde düzenlenen gösteri sırasında meydana gelmişti. Gözaltına alınan zanlı Williams da gösteriye katılanlar arasında yer almıştı.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler