YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Felaket üstüne felaket yaşanan Endonezya'da baraj çöktü
Felaket üstüne felaket yaşanan Endonezya'da baraj çöktü
Felaket üstüne felaket yaşanan Endonezya'da baraj çöktü
27 Mart 2009 / 08:06 Güncelleme: 27 Mart 2009 / 00:00

Felaket üstüne felaket yaşanan Endonezya'nın başkenti Cakarta'da bir barajın çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü, yaklaşık 400 ev sular altında kaldı.


Yetkililer, günün ilk saatlerinde barajın çökmesiyle suların Cakarta yakınındaki Tangerang bölgesindeki yerleşim yerini ''küçük bir tsunami gibi'' vurduğunu, söz konusu yerleşim yerindeki su yüksekliğinin bazı bölgelerde evlerin çatısına kadar ulaştığını söyledi.


Yetkililer, su baskınının insanların uykuda olduğu bir saatte geldiğini ve bu nedenle ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydetti.


Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeden yayın yapan bazı yerel televizyon kanallarının görüntülerinde, su üstünde sandalye, elbise gibi eşyanın yanı sıra cesetlerin yüzdüğü, otomobiller ve yerinden sökülen telefon direklerinin onlarca metre sürüklendiği görüldü.


Su baskınından sağ kurtulan görgü tanıkları, uyudukları sırada meydana gelen olayın ''kabus gibi'' göründüğünü, suyun tüm kapı ve pencerelerden bir anda dolmaya başladığını anlattı.


Yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki barajın çökme nedeni henüz bilinmiyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler