YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FBI'yı dize getirdiler
''Anonymous'' hacker topluluğu, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile İngiliz Polis Teşkilatı Scotland Yard arasındaki telefon konuşmasını internetten yayımladı.
FBI'yı dize getirdiler
03 Şubat 2012 / 23:24 Güncelleme: 03 Şubat 2012 / 23:32

FBI'ın bildirisinde, yetkililerin, "hackerler" ve faaliyetleriyle ilgili yaptığı konuşmanın yayımlandığı, "yalnızca güvenlik gücü yetkililerine yönelik olan bu bilgilerin yasadışı yollardan elde edildiği" belirtilerek, bu olayın sorumlularını belirlemek ve haklarında kovuşturma açmak için soruşturma açıldığı kaydedildi.

Yaklaşık 17 dakikalık kaydın bir FBI ajanının e-postasıyla birlikte YouTube'da yayınlandığı, bu kayda eklenen e-postada, Avrupalı güvenlik güçlerinin, 17 Ocak'ta "Anonymous, Lulzsec, Antisec ve diğer hacker gruplarıyla ilgili sürdürülen soruşturmaları ele almak için" bir tele konferansa davet edildiği belirtildi.

E-postanın İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç ve İrlandalı polis yetkililerine gönderildiği belirtildi.

Mesajda, tele konferansa katılmak için gerekli telefon numaralarının da verildiği kaydedildi.

Sophos bilişim güvenliği firmasından Graham Cluley, blog sayfasından yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının, görünüşe göre "bir polis soruşturmacısının e-posta kutusuna sızdıktan sonra" çağrıya ulaştıklarını belirtti.

FBI, bu vesileyle bilgisayar sisteminin "ihlal edilmediğini" açıklarken, Scotland Yard, AFP'ye yaptığı açıklamada, bu haberlerin "incelendiğini" belirtti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler