YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FBI güvenlik birimlerini uyardı
FBI güvenlik birimlerini uyardı
03 Mayıs 2011 08:12
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu, Ladin'in öldürülmesinin ardından aşırılık yanlılarının ABD'ye karşı saldırılar düzenleme olasılığına karşı güvenlik birimlerini uyardı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve ABD İç Güvenlik Bakanlığının, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldürülmesinin ABD içindeki aşırılık yanlılarının yakın vadede saldırı düzenleme çabasına yeltenmesine neden olabileceği yönünde ülke genelindeki güvenlik birimlerini uyardığı bildirildi.

Amerikan haber ajansı The Associated Press'in ele geçirdiği, FBI ve İç Güvenlik Bakanlığı tarafından ortak yayımlanan istihbarat bülteninde, çekirdek El Kaide grubunun yakın gelecekte ABD'ye karşı saldırılar düzenlemesi olasılığının düşük olduğu ancak dünya genelindeki yan örgütlerinin Bin Ladin'in ölümünü saldırı planlarını hızlandırmak için gerekçe olarak kullanabileceği belirtildi.

Ortak bültene göre, istihbarat camiası, elinde ileri düzeyde bir terör saldırısı planına dair bilgi olmamasına karşın, Amerikan kentlerinin, havacılık ve toplu ulaşımın ve ABD hükümet binalarının teröristler için cazip hedefler olmayı sürdüreceğine inanıyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler