YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fas'tan İsrail'e 'Yahudileştirme' tepkisi
Fas'tan İsrail'e 'Yahudileştirme' tepkisi
19 Ağustos 2015 22:18
Fas hükümeti, İsrail'in yerleşim birimi politikası ile Kudüs'ü "Yahudileştirme" çabalarına tepki gösterdi.

Fas Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü ve İletişim Bakanı Mustafa el-Halefi, yaptığı basın açıklamasında, ülkesinin İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri politikası ile Kudüs'ü "Yahudileştirme" ve İslam kimliğini yok etme çabalarına açıkça karşı olduğunu dile getirdi.

Halefi, "İslam ülkeleriyle koordinasyon içinde Arap Birliği ile İsrail'in bu manevralarına karşı kararlı tutum sergilemek, Filistin halkının dik duruşuna destek vermek ve meşru haklarını elde etmesini sağlamak üzere girişimler başlatmak için çalışmalar yürütülüyor" dedi.

Hükümet Sözcüsü Halefi, "Dışişleri Bakanlığı, İslam ülkeleriyle koordinasyon içinde Arap ülkelerinin Filistin konusundaki tutumlarının somut adımlara dönüşmesi için çalışmalar yapıyor" diye konuştu.

İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan (İİT) 6 Ağustos'ta yapılan açıklamada, Filistin'deki son gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla Fas'ta olağanüstü bir toplantı yapılmasının planlandığı, toplantının yeri ve zamanının belirlenmesi için çalışmalar yürütüldüğü belirtilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler