YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fas'a ait kayıp savaş uçağı düşmüş!
Fas'a ait kayıp savaş uçağı düşmüş!
12 Mayıs 2015 02:55
Yemen'deki Husi ilerleyişine karşı oluşturulan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri sözcüsü Tuğgeneral Ahmed el-Asiri, önceki akşamdan bu yana haber alınamayan Fas'a ait F-16 savaş uçağının düştüğünü doğruladı.

Asiri, El-Arabiyya televizyonuna yaptığı açıklamada, "Maalesef uçak dünkü operasyonlar sırasında düştü" dedi.

Uçağın düştüğünü ve yerinin tespit edildiğini belirten Asiri, pilotun akıbeti hakkında ise bilgileri olmadığını kaydetti. 

Pilotun güvenliği ve sağlığından Husilerin sorumlu olduğunu ifade eden Asiri, "Şu an bizim için önemli olan pilotun sağlığı ve güvenliği" diye konuştu. 

Sabah saatlerinde Fas ordusu, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri içinde yer alan Fas Silahlı Kuvvetler filosuna ait bir F-16 savaş uçağının önceki akşam kaybolduğunu duyurmuş, ardından Husilerin Siyasi Büro Üyesi Dayf eş-Şami, militanların Sada'da koalisyon güçleri arasında Yemen'e hava saldırıları düzenleyen Fas'a ait savaş uçağını uçaksavar ile düşürdüğünü iddia etmişti. Şami, uçağın enkazına ulaştıklarını belirtmiş, uçağın tam olarak ne zaman düşürüldüğü ve pilotun akıbeti hakkında ise bilgi vermemişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler