YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'ta şok istifa
Facebook'ta şok istifa
15 Ağustos 2014 13:46
Facebook'un ürün yönetimi birimi başkan yardımcısı Sam Lessin'in görevinden ayrılacağı açıklandı.

Facebook yönetiminin önemli isimlerinden Sam Lessin, sosyal ağdaki sayfası üzerinden yaptığı açıklamada görevini bırakacağını açıkladı. Lessin, kurucusu olduğu veri depolama şirketi Drop.io, 2010'da Facebook tarafından satın alındığında sosyal ağın kadrosuna dahil olmuştu.

Re/code sitesinin duyurduğu habere göre Lessin, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ile Harvard Üniversitesi'nde yakın arkadaştı. Drop.io'nun satın alınmasından sonra kapanması, Zuckerberg'in şirketten birçok yetenek transfer ettiğini ortaya koymuştu.

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, Facebook'ta ürün yönetimi görevlerinde yer alan Lessin'in pozisyonu geçtiğimiz yıl aşağı çekilmişti. Açıklamasında 'uçurtma ve kayağa daha fazla vakit ayırabileceğini' söyleyen Lessin'in ileride nerede çalışacağına dair bir bilgi yok.

David Kirkpatrick'in 2010 yılında yayımlanan 'Facebook Effect' adlı kitabına göre, Lessin sosyal ağın ilk günlerinde oldukça önemli rol oynayan bir insandı. Kitaba göre, Lessin'in yatırımcı olan babası 2004 eğitim yılı sonunda New York'a götürerek, oğlunu önemli risk sermayedarları ve finans sektöründeki yöneticilerle tanıştırdı.

Lessin elde edeceği zamanda gazeteci olan eşine daha fazla yardımcı olmak istediğini de belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler