YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ezher Üniversitesi karıştı
Ezher Üniversitesi karıştı
21 Kasım 2013 09:28
Mısır'ın başkenti Kahire'deki Ezher Üniversitesi öğrencilerinin darbe karşıtı gösterilerinde bir kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin yaralandığı bildirildi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) resmi internet sitesi ikhwanonline'da yer alan habere göre, güvenlik güçlerinin Ezher kampüsüne düzenlediği baskında 1 öğrenci hayatını kaybetti, 50öğrenci yaralandı.

Çok sayıda öğrencinin gözaltına alındığı ifade edilen haberde, güvenlik güçlerinin Baltacılar ile öğrencilere saldırdığı, göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi kullanıldığı, olay yerinde acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı olan ağır yaralı öğrencilerin bulunduğu belirtildi.

Mısır'da askeri müdahale karşıtı oluşumlardan Darbe Karşıtı Ezherli Öğrenciler, gözaltındaki arkadaşlarının serbest bırakılması talebiyle Ezher Üniversitesi merkezine doğru yürüyüş başlatmış, güvenlik güçleri kalabalığı göz yaşartıcı gaz ve pompalı tüfeklerle ateş açarak dağıtmaya çalışmıştı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, öğrenci yurdunun çevresindeki polis ve asker sayısı artırıldı. Güvenlik güçlerinin müdahalesi devam ediyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler