YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ezher katliamı basından öğrenmiş
Ezher katliamı basından öğrenmiş
14 Ağustos 2013 15:21
Ezher Şeyhi Tayyib, Mısır ordusunun darbe karşıtlarına müdahalesini bu sabah basında yer alan haberlerden öğrendiklerini söyledi.

Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Mısır ordusunun darbe karşıtı gösterilere ev sahipliği yapan meydanları tahliye girişimine yönelik müdahalesini, bu sabah basında yer alan haberlerden öğrendiklerini belirtti.

Mısır devlet televizyonunda açıklama yapan Tayyib, Ezher'in siyasi çatışmaların içine çekilmemesi yönündeki talebini dile getirerek, ülkenin içinde bulunduğu krizden çıkması için samimi şekilde yürütülecek adil ve ciddi diyaloğun sağlanması gerektiğini kaydetti.

Rabiatul Adaviyye ve Nahda meydanlarında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Tayyib, "Gerçekleri açıklamak ve töhmet altında kalmamak için söylemek isterim ki, göstericilerin tahliye edilmesine yönelik yürütülen çalışmaları bu sabah basından öğrendik" dedi.

Ahmed et-Tayyib, olaylar karşısında sağduyulu olunması ve şiddetten kaçınılması uyarısında bulunarak, "Tüm tarafları itidalli olmaya, vatanın çıkarlarını korumaya ve ulusal çıkarları gerçekleştirmek için yürütülen milli gayrete katılmaya davet ediyorum" diye konuştu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler