YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eyfel Kulesi'ni kırmızı-beyaza boyadık!
Fransa'nın simgelerinden, başkent Paris'teki Eyfel Kulesi, Twitter'daki Türk kullanıcıların yoğun desteğiyle kırmızı-beyaza boyandı. Kule üzerinde asılı bulunan topa, ay yıldız simgesi yansıtıldı.
Eyfel Kulesi'ni kırmızı-beyaza boyadık!
13 Haziran 2016 / 08:59 Güncelleme: 13 Haziran 2016 / 09:37

Eyfel Kulesi, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) boyunca sosyal medya platformu Twitter'da yürütülen kampanya çerçevesinde, her gün maçı olan ülkeler arasında son maç bitiminden 10 dakika sonra en çok destek alan ülke takımının renkleriyle aydınlatılıyor.

Turnuvadaki ilk maçına çıkan A Milli Takım'ın Twitter'da #TUR etiketiyle en fazla desteği alması sonrası Eyfel Kulesi, 15 dakika boyunca Türk bayrağının kırmızı beyaz renklerine büründü. Kule üzerinde asılı bulunan topa, ay yıldız simgesi yansıtıldı.

Kampanya başından bu yana genel sıralamada birinciliğini sürdüren Türk Milli Takımı, yüzde 35'lik destekle ilk sıradaki yerini korudu. Türkiye, dün maçı olan takımlar arasında yüzde 55,9'luk desteğe sahip oldu.foto-367.jpg

Genel sıralamada en çok desteği alan ülkeler arasında ikinci sırada yüzde 12,9 ile İngiltere, üçüncü sırada ise yüzde 9,7 ile Fransa bulunuyor. 

İlk gün en çok oyu alan Fransa olurken, ikinci gün de Eyfel Kulesi en çok destek alan Galler'in bayrağının renkleriyle aydınlatılmıştı. 


AA

Yapmayın
 // Levent KORKMAZ
Yapmayın artık bunları. Paris reklamını yapmaktan, özenti tavırlardan, Ankaradaki atakuleden demir olması dışında hiç farkı olmayan anlamsız yükseltiyi kıymetli hale getirmekten vazgeçin. Hatta bunu haber yapanların maksadı nedir ? Anlayamıyorum. Bitmiş avrupanın bitmiş parisini turistler terk etti bizler hala ordayız. İngilizden, Yahudiden, Fransızdan ve bunlara hizmet eden her davranıştan tüketimden İMTİNA etmeden Yükselmiş islamiyetin parçası olmakla GURURLANAMAZSINIZ. Tabi derdiniz buysa...
13 Haziran 2016 Pazartesi 10:37
BİZ EYFEL'İ KlRMlZl BEYAZA ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BOYUYOR, PEKKAKA ÜLKEMİZİ KANA BOYUYOR.. NE GÜZEL NE ROMANTİK, NE KADAR YERLİİ VE MİLLÎ DEĞİL Mİ!?!...
13 Haziran 2016 Pazartesi 10:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler