YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eyfel Kulesi pembe renkle ışıklandırıldı
Eyfel Kulesi pembe renkle ışıklandırıldı
27 Eylül 2016 08:08
Eyfel Kulesi, meme kanseri ile mücadeleye dikkat çekmek için düzenlenen kampanya kapsamında pembe renklerle ışıklandırıldı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Eyfel Kulesi, meme kanseri ile mücadeleye dikkat çekmek için düzenlenen kampanya kapsamında bu akşam pembe renkle ışıklandırıldı. 

Kulenin üzerinde ayrıca meme kanseri ile mücadelenin artık sembolü haline gelen pembe kurdele görüntüsü yansıtıldı. 

Fransa’da bu yıl 23'üncüsü düzenlenen etkinlikte, başkentin en yüksek binası olarak bilinen Montparnasse Kulesi de yine pembe ışık ve kurdele ile ışıklandırıldı. 

Eyfel Kulesi ve Montparnasse Kulesi’nin törenle bu akşam özel ışıklandırılması ile birlikte meme kanserine karşı ekim ayı boyunca düzenlenecek etkinliklere de böylece startverildi. 

Eyfel Kulesi’nin pembe renkle ışıklandırılması için düzenlenen etkinliğe çok sayıda Fransız ve yabancı turist de katıldı. 

Paris’i ziyaret eden Amerikalı kadın turist Mary Malvinson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de meme kanserine yakalandığını ve bu hastalığı yendiğini belirtti. 

Eyfel Kulesi’nin pembe renkle ışıklandırılmasından çok etkilendiğini ve heyecanlandığını kaydeden Amerikalı turist kadın, "Bugün benim için çok duygusal bir gün, meme kanseri ile mücadele için yapılacak araştırmalara herkesin elinden gelen desteği vermesi çağrısı yapıyorum" dedi. 

Meme kanseri ile mücadele için bilinçlendirme kampanyası boyunca başkentte çeşitli seminerler, konferanslar, sergiler ve konserler düzenlenecek. 

Yine kampanya boyunca meme kanserini yenmek için yapılan bilimsel araştırmalara destek amacıylakurulan fona verilen mali desteğin artması için çalışmalar sürdürülecek. 

Fransa’da her yıl 50 bin yeni meme kanseri vakası görülürken, 35 ve 65 yaş grubu kadınlar arasında meme kanseribirinci derece ölüm nedeni olarak gösteriliyor. 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler