YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
EURO 2016 öncesinde Fransa yanıyor!
Fransa'da düzenlenecek EURO 2016 öncesinde ülkede yaşananlar olaylar herkesi tedirgin ediyor.
EURO 2016 öncesinde Fransa yanıyor!
31 Mayıs 2016 / 08:40 Güncelleme: 31 Mayıs 2016 / 08:50

Bir yandan terör saldırısı korkusu bir yandan da polis ve eylemciler arasında yaşananlar turnuva sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları akıllara getiriyor.

Fransa'nın başkaneti Paris'te düzenlenen eylemlere karşı Fransız polisinin sert tutumu bir anda gündeme oturdu.

Protesto hakkını kullanan insanlara şiddet uygulayan Fransız polisi eleştiri alırken EURO 2016 sırasında yaşanabilecek 'polis şiddeti' korkusunu da beraberinde getirdi.

1-20160531084520.jpg

PİLOTLAR DA GREVE DAHİL OLUYOR

Öte yandan Fransa'da yeni çalışma yasası protestoları kapsamında yaşanan akaryakıt sıkıntısı devam ederken ülke yeni bir grev dalgasıyla karşı karşıya.

Fransa Ulusal Pilot Sendikası tarafından yapılan açıklamada, yeni çalışma yasası protestoları kapsamında, haziranda havacılık sektöründe süresiz grevin oylandığını duyurdu.

Grevin tam olarak ne zaman başlayacağı belirtilmedi. Geçen hafta sivil havacılık sendikaları, 2-5 Haziran'da büyük bir greve çıkacaklarını duyurmuştu.

2-922.jpg

EURO 2016 ETKİLENECEK

Bu durumun 10 Haziran'da başlayacak EURO 2016'yı da etkilemesi bekleniyor. Turnuva için uçak yoluyla ülkeye gelecek milyonlarca futbolseverin mağdur olması gündemde. 

Ülkede ayrıca 11 Temmuz'a kadar demiryolları çalışanları da greve gidiyor. Bu da ülke içindeki ulaşımı etkileyeceği için özellikle statlara gidecek taraftarların büyük zorlukla yaşamasına neden olacak.

Ülkede, 10 Haziran'da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası için gelen turistlerin bu grev dalgasından yoğun şekilde etkileneceği belirtiliyor.

3-503.jpg

IŞİD TEHDİDİ

Grev, protesto ve polis şiddetinin yanısıra Fransa'da terör saldırı düzenlenme ihtimali de bulunuyor. Yetkililer IŞİD'in EURO 2016 için saldırı hazırlığında olduğunu duyurmuştu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda terör örgütü IŞİD'in özellikle Paris ve Marsilya'daki maçları hedef alacağı belirtiliyor ve turnuvaya gidecekleri uyarıyorlar.

Son olarak Paris ve Brüksel saldırılarının arkasındaki isim olan terör örgüyü IŞİD mensubu Abdeslam'ın bilgiyarından 11 Haziran'daki İngiltere-Rusya maçı için saldırı planlarının çıktığı açıklanmıştı.

4-297.jpg

 

FRANSADAKİ OLAYLAR
 // SAMİ
daha beter olsunlar gezi olayları sırasında ülkemizi alenen karıştıran fransa ve ab ülekeri daha beter olsunlar inşalllah allahın adaleti bu...
31 Mayıs 2016 Salı 16:31
 // Oguz
Beter ol avrupa, gezi kafalilar nerdesiniz, hic sesiniz cikmiyor...
31 Mayıs 2016 12:54
İbre batıdan doğuya dönüyor
 // Boğaçhan
Küfür kıyamete kadar sürer ama zulüm sürmez. Sömüre sömüre koca dünyayı bitirdiniz, daha yer bırakmadınız. O mazlumların ahı fitil fitil çıkacak. Bunlar daha iyi günleriniz....
31 Mayıs 2016 Salı 11:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler