YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esma'yı öldürenleri cennetle müjdeledi!
Mısır’daki darbenin mimarlarının buluştuğu bir toplantıda konuşan eski Mısır müftüsü, cuntaya akıl verdi. Generallere ‘vur, parçala’ öğüdü veren Müftü, İhvan üyelerinin öldürülmesini savundu. Sisi’'ye, ‘Din arkanda’ diyerek destek çıktı.
Esma'yı öldürenleri cennetle müjdeledi!
10 Ekim 2013 / 10:40 Güncelleme: 10 Ekim 2013 / 11:09

Eski Mısır Müftüsü Ali Cuma'’nın, darbe karşıtlarına Tahrir Meydanı’ndaki kanlı müdahale sonrası Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi ve komutanlarının katıldığı toplantıda yaptığı konuşma basına sızdırıldı.

Sızdırılan görüntülerde Cuma, darbe karşıtlarını ‘hariciler’ (topluma kökten karşı gelen sapkınlar) olarak tanımlayarak, kanlarının dökülmesinin dinen meşru olduğunu savundu.

Görüntüde Cuma, Sisi ve kuvvet komutanlarına hitaben ‘Elinden geldiğince sert vur, sakın askerlerinin bu hariciler için ölmesine izin verme. Korkma, din seninledir, Allah seninledir, müminler ve halk seninledir. Cennet onları öldürenler içindir. Mısır’ı hak etmiyorlar, biz onların Mısırlı olmasından utanıyoruz. Ülkemizi bu aşağılıklardan temizlemeliyiz’ ifedelerini kullandı.

Eski Müftü, Mısır'’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için de ‘Meşruiyet diyorlar, ne meşruiyeti? İslam fıkhında tutuklu imamın (Mursi) meşruiyeti kalmaz. Her halükarda biraz meşruiyeti kalmışsa, bu yargı süreci kalan şüpheli meşruiyetini de sona erdirecektir.

Darbe karşıtlarının müdahale sonrası Fetih Camisi’ndeki hallerini gördüğümde, korku içindeydiler, ” dedi. Toplantının 18 Ağustos’ta düzenlendiği tahmin ediliyor. Kahire’de Tahrir Meydanı’nda gösteri yapan darbe karşıtlarına 14 Ağustos’ta gerçek mermi ile müdahalede bulunulmuş İhvan’ın kaynaklarına göre 2 bin 600 kişi hayatını kaybetmişti.

İhvan’ı kapatma kararı kesin

Mısır Sosyal Dayanışma Bakanlığı, Müslüman Kardeşler (İhvan) Derneği’nin kapatılma kararını resmen açıkladı. Bakanlar Kurulu önceki gün de Müslüman Kardeşler Derneği’ni, ülkedeki Sivil Toplum Kuruluşu listesinden çıkardığını bildirmişti.

 

19:26
 // Rızvan
Köpekler ne zamandan beridir cennet müjdesi verebiliyor?...
10 Ekim 2013 19:26
ŞEYTAN
 // ZEBANİ
Ey münafık, yerin hazır burda. Cehennemin en altında, kardeşin şeytan ile elim azaba hazır ol! Sakallarından tutulup, cehennemin dibini boyluyacaksın. Zafer Allah'ındır. Zalimler için elbette yaşasın cehennem....
10 Ekim 2013 Perşembe 18:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler