YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bild: Brüksel uyuyor mu, yoksa sadece cahil mi?
Eski İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bild AB'nin Türkiye'deki darbe girişimine karşı sessiz tavrını yazdığı makalede eleştirdi. Bill makalesinde, "Brüksel uyuyor mu, yoksa sadece cahil mi?" şeklinde tepkisini yansıttı
Eski İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bild: Brüksel uyuyor mu, yoksa sadece cahil mi?
02 Ağustos 2016 / 21:59 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 22:05

Makalede “Brüksel uyuyor mu, yoksa sadece cahil mi?” diye soran Bildt, “Başarılı bir darbe büyük ihtimalle Türkiye’de bir iç savaş başlatacaktı. 2 milyon Suriyeli'ye ek olarak milyonlarca Türk, şiddet, kaos ve ölümden kaçarak Avrupa’ya yelken açacaktı.

Oysa darbe gecesi AB’nin yaşananları kınaması zaman aldı ve darbe teşebbüsü sonrasında da üst düzey AB yetkilileri Türkiye’yi ziyarete gitmedi. Onun yerine Türk makamlarının attığı adımları sorgulamaya giriştiler.

İbrahim Kalın, Batı’nın eleştirilerine ‘Darbe başarılı olsaydı Mısır’daki gibi darbecileri desteklerdiniz. Siz bu milleti tanımıyorsunuz ama onlar sizi tanıyor’ mesajı ile cevap verdi. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, darbeden sonra Erdoğan ile görüşen ilk lider olursa bu Avrupa için utanç kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

BAKIŞ AÇISI
 // FTM
bildt efendi kendi bizi düşünür gibi yapıp kendi çıkarlarını korumaya çalışıyor anlaşılan,açık açık söylesene diyeceğim ama zaten açık söylemişsin başımıza mülteci kalırlardı diye......
03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler