YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Başbakan kaçırılan oğluyla 2 yıl sonra telefonda görüştü
Eski Başbakan kaçırılan oğluyla 2 yıl sonra telefonda görüştü
25 Mayıs 2015 02:30
Eski Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, 2 yıl önce kaçırılan oğlu Ali Haydar Gilani ile ilk kez telefonda görüştü.

Pakistan yerel medyasına açıklama yapan Gilani, bilinmeyen bir numaradan arandığını ve kaçırılmasının ardından 2 yıldır göremediği oğlu Ali Haydar ile 8 dakikalık görüşme yaptığını ifade etti.

Görüşme sırasında oğlunu kaçıranlarla  da konuştuğunu belirten Gilani," Esir tutanlar, oğlumun sağ salim evine dönmesine karşılık Pakistan'daki hapishanelerde tutuklu bulunan Taliban ve El-Kaide militanlarının salınmasını istedi. Herhangi bir fidye talepleri yok. Ancak salınmasını istedikleri kişilerin isimlerini de söylemediler. Oğlum ile görüşmemde ise sağlığının yerinde olduğunu anladım. Sesi iyi geliyordu" dedi.

Yusuf Rıza Gilani, 2008-2012 yıllarında Pakistan'da başbakanlık yapmış, oğlu  Ali Haydar Gilani'de 2013 yılının Mayıs ayında ülkenin orta kısmındaki Multan bölgesinde katıldığı bir seçim mitingi sırasında kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmıştı.

Yapılan tüm aramalara karşın bulunamayan Gilani'nin, Taliban üyelerince Afganistan'a götürüldüğüne inanılırken, baba Gilani geçtiğimiz ay Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ile görüşerek oğlunun kurtarılması için yardım talebinde bulunmuştu. 

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler