YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esir İsrail askerlerine ne oldu?
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, esir alınan İsrail askerleri ile ilgili flaş açıklama yaptı ve akıbetlerini açıklama konusunda şart koydu.
Esir İsrail askerlerine ne oldu?
11 Ağustos 2014 / 22:40 Güncelleme: 11 Ağustos 2014 / 23:36

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, esir aldığı İsrail askerlerinin akıbetini açıklamayı "Gazze ve Batı Şeria'da İsrail için casusluk yapanların listesinin teslim edilmesi" şartına bağladığı ileri sürüldü.

El-Cezira televizyonunun İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Kassam Tugayları'nın, esir aldıkları İsrail askerlerinin akıbetlerini açıklamalarının ancak Batı Şeria ve Gazze'de İsrail için casusluk yapan kişilerin isim listesinin kendilerine teslim edilmesi şartına bağlı olduğu" belirtildi.

Kassam Tugayları, 20 Temmuz'da Oron Şaul isimli bir İsrail askerini esir aldığını duyurmuştu. İsrail ordusu, 3 Ağustos'ta Gazze’de Hamas tarafından kaçırılan asker Hadar Goldin'in öldüğünü duyurmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Kızılhaç Örgütü Başkanı Peter Maurer'den, Gazze'ye düzenlenen saldırılar sırasında öldüğü iddia edilen 2 İsrail askerinin cesetlerini bulmak için yardım istemişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler