YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşek arıları dehşet saçtı: 42 ölü, 1600 yaralı
Çin'in kuzeyindeki Shaanxi eyaletinde, ender görülen eşekarısı saldırısında yaralanan 1640 kişiden 42'sinin öldüğü bildirildi.
Eşek arıları dehşet saçtı: 42 ölü, 1600 yaralı
04 Ekim 2013 / 02:00 Güncelleme: 04 Ekim 2013 / 09:04

Resmi Xinhua ajansına göre, temmuz ayında başlayan saldırı sonrasında yaralananların hastanede tedavi gördükleri kaydedildi. Bölgeye uzmanlardan oluşan 3 sağlık ekibi gönderildi.

Saldırının yoğun olarak görüldüğü Ankang şehrindeki orman bürosundan haşere kontrol uzmanı Huang Rongyao, sebebi bilinmeyen saldırıyla ilgili olarak, haşerelerin aktif olmasına neden olan ve iki ay süren sıcak hava ile yerel bitki örtüsündeki büyüme trendinin eşek arılarının sayısını burada arttırdığını söyledi.

Kuzeybatı Tarım Ormancılık Üniversitesi'nde entomoloji profesörü Hua Baozhen ise, saldırının ana nedeninin ekolojik değişimin sonucunda örümcekler ve kuşların da dahil olduğu eşek arılarının doğal düşmanlarının sayısındaki azalış olduğunu ifade etti.

I. SHAANXI MEYDAN MUHAREBESİ
 // DÜNYANIN EN KOMPLOCU ADAMI
Genetiği ile oynanmış arılar: Bilindiği üzere Çin, dünyanın en kalabalık ülkesi. Çılgın yada hain bilimadamları, nüfus kontrolü yada, eşek arılarından bal üretmek için, genetikleri ile oynamış olabilir. Katır ve pitpul gerçeğini gözardı edemeyiz....
04 Ekim 2013 Cuma 11:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler