YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'in zulmü Halep'i yaktı
Esed'in zulmü Halep'i yaktı
19 Şubat 2013 13:23
Suriye'nin kuzeyinde yer alan Halep kentinin Cebel Bedru bölgesine Scud füzesinin düşmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü.

Suriye’nin Halep kentinde muhaliflerin yoğun olduğu bölgede Esad güçleri tarafından yapılan Scud füzesi saldırısı sonucu en az 50 kişi hayatını kaybetti. Enkaz altında olan en az 25 kişiye ise halen ulaşılamadı.

Aktivistler, roketlerin Jabal Badro kasabasında bitişik 3 binayı hedef aldığını açıklarken Muhammed Nur adlı bir görgü tanığı yaptığı açıklamada, “İnsanların organları enkaz altından çıkıyor. Çocuklarda dahil birçok kişi hastanelerde hayatını kaybetti. En az 25 kişi halen enkazların altında” dedi. Ebu Mücahit isimli muhalif grup üyesi ise Jabal Bardo bölgesinin isyancılar için önemli bir stratejik nokta olmadığını ve insanların normal şekilde hayatlarını sürerek işlerine gittiklerini belirterek, “Esad güçlerinin Scud gibi yıkıcı bir silah kullanması Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) karşı duydukları öfkeden ve ÖSO tabanını zayıflatmak için yapılmış bir saldırıdır” dedi.

Suriye’de 2011 yılından beri süren iç savaşta en az 70 bin kişi hayatını kaybederken binlerce kişi de evsiz kaldı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler