YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Esed'in Suriye'nin geleceğinde yeri yok"
"Esed'in Suriye'nin geleceğinde yeri yok"
15 Mart 2015 20:40
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, "ABD’nin Suriye politikasında değişiklik yok. Kerry, sürece dair uzun süredir var olan politikamızı tekrar etti, Esed ile müzakere edeceğimizi söylemedi” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, ABD’nin Suriye politikasında değişiklik bulunmadığını ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile doğrudan müzakere etmelerinin söz konusu olmadığını kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bir Amerikan televizyon kanalına verdiği mülakatta, ABD olarak Suriye'de siyasi değişim için Esed ile müzakere etmek zorunda olacaklarını ve Esed'e müzakereleri kabul etmesi için baskı yapmanın yollarını araştırdıklarını söyledi.

"Esed'in Suriye'nin geleceğinde yeri yok"

Harf ise Twitter mesajı atarak, Kerry’nin sözlerine açıklık getirdi.

Mesajında ABD’nin Suriye politikasında bir değişiklik olmadığını belirten Harf, Esed’in Suriye’nin geleceğinde bir yeri bulunmadığını kaydetti.

Harf, “Bakan Kerry, rejim ile masada müzakere edilmiş bir sürece ihtiyacımız olduğuna dair uzun süredir var olan politikamızı tekrar etti. Kerry, doğrudan Esed ile müzakere edeceğimizi söylemedi” ifadesini kullandı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler