YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Esed’in sonu Kaddafi gibi olacak'
'Esed’in sonu Kaddafi gibi olacak'
10 Kasım 2012 12:42
Özgür Suriye Ordusu'nun basın sözcüsü Fehid El-Mısri, Beşşar Esed'in akıbetinin devrik Libya lideri Muammer Kaddafi gibi olacağını söyledi.

Özgür Suriye Ordusu'nun basın sözcüsü Fehid El-Mısri, Rus televizyonuna yaptığı açıklamada, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed'in akıbetinin devrik Libya lideri Muammer Kaddafi gibi olacağını söyledi.

Esed'le özel röportajı yayınlayan RT'ye konuşan El-Mısri, "Sizin kanalınıza yaptığı açıklamada Esed Suriye'den ayrılmayacağını söylüyor. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Çünkü o Suriye'den ayrılamıyor. Özgür Suriye Ordusu, onun kaçışına izin vermiyor." dedi.

Kendisinin ve adamlarının ülkeden ayrılamayacağını savunan El-Mısri, "Özgür Suriye Ordusu buna izin vermeyecek. O canlı olarak yurt dışına kaçamayacak. Muammer Kaddafi'nin kaderini yaşaması, onun için şans olur." şeklinde konuştu .
RT'de dün yer alan röportajda Esed, kendisinin Suriye'nin malı olduğunu, bu ülkeden ayrılmayacağını, Suriye'de yaşayıp, Suriye'de öleceğini ifade etmişti. Esed, Suriye'ye yönelik herhangi bir askeri müdahalenin de Pasifik'ten Atlantik'e kadar tüm dünyayı etkileyecek bir yıkıma neden olacağı uyarısında bulunmuştu. Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler