YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'in sivil katliamı sürüyor: 54 ölü
Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin, başkent Şam'da ablukada tuttuğu Doğu Guta bölgesine düzenlediği hava saldırılarında 54 sivil hayatını kaybetti.
Esed'in sivil katliamı sürüyor: 54 ölü
08 Şubat 2018 / 19:25 Güncelleme: 08 Şubat 2018 / 19:36

Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin, başkent Şam'da ablukada tuttuğu Doğu Guta bölgesine düzenlediği hava saldırılarında 54 sivil hayatını kaybetti. 

Doğu Guta'daki AA muhabirleri, Esed rejiminin sabah saatlerinden bu yana bölgeye yoğun hava saldırıları düzenlediğini bildirdi.

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR
Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, bombardımanlarda Doğu Guta'nın sivil yerleşimlerinden Arbin'de 19, Cisrin'de 17, Zemelka'da 2, Sakba'da 3, Misraba'da 3, Beyt Sava'da 1, Medyere'de 1, Hizze'de 1, Hamuriye'de 7 sivil yaşamını yitirdi.

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren sivil savunma ekipleri, ölü sayısının artabileceğini belirtti. 

42 GÜNDE 503 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

esed.png

9 Aralık 2017'den bu yana geçen 42 günde, Doğu Guta'da bombardımanlarda can veren sivil sayısı, 503'e yükseldi, yaralı sayısı ikibine yaklaştı.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta'da yaklaşık 400 bin sivil yaşıyor. 

GERGİNLİĞİ AZALTMA BÖLGESİ SEÇİLMİŞTİ
Doğu Guta, Astana anlaşmalarında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti. 

Ancak Rusya'nın garantörlüğünü üstlendiği Esed rejimi, geçen yılın nisan ayından itibaren bölgeye yönelik ablukasını yoğunlaştırarak son aylarda saldırılarını şiddetlendirdi. 

İnsani krizin derinleştiği bölgede, yüzlercesi acil, binlerce sivil hasta tahliye edilmeyi bekliyor. Hastalardan birçoğu çocuk veya ileri evre kanserli. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk da açlık ve ilaçsızlığa karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.  

AA

 

 // Çetin
Daha önce demiştim, i.ömer'e fikir sormak, manava antibiyotik sormakla aynı şey diye. İftira, küfür ve hakaret tek sermayesi i.ömer'in. Yorum(!)larına bakıyorumda... İP meral'de bile olmayan hikayeler, chp ke-mal'da olmayan yalan ve iftiralar. Bomboş bir teneke bu i.ömer. Cevap vermeye asla değmez, harcanan zamana yazık ama çakallara meydanı boş bırakmamak gerekiyor. Siyaseten İP'li ancak şahsiyeten İP'sizin teki, iftiraya karşıyım diyor ama utanmadan iftira atmadığı insan bırakmıyor. Biliyor(muş) görüntüsüyle hayal ediyor, hayal ediyor ve yazıyor, sosyal bakteri. Hadi sırala şimdi küfürlerini çapsız kerata!...
12 Şubat 2018 00:06
Başta Çetin, Ahmet Y. ve Cemil kardeşlerim
 // Rasim DUMAN
olmak üzere, diğer kıymetli kardeşlerimden istirhâm ediyorum : Feysbuk'ta hesâbınız var ise, bana lütfen arkadaşlık teklifi gönderin, şeref ve iftihâr ile kabul edeceğim inşallah. Selâm ve dua ile....
09 Şubat 2018 Cuma 20:45
Mandanın alnı sakar, kendi lakabını aleme takar!
 // Ahmet Y.
Ömer beyefendi(!) diyor ki; "unutma iftira, nifak yahudi ve münafıklara özgü bir şey". Yahu senin iftirasız, nifaksız ve yahudi ve münafıklara özgü olmayan tek bir mesajına ben şahit olmadım şimdiye kadar. İnsanların isimlerini LAKAYT bir şekilde dillendirmeler, Bu ülkenin başbakanına "deri çiğneyen" diye hitaplar, kaldı ki ağzında deri çiğnemek, ancak leş yiyicilere mahsus bir durumdur. Ve sende üstü kapalı olarak, bu ülkenin başbakanına "leş yiyici" demeye çalıştığında bellidir. Bu ülkenin başbakanını bu kadar aşağılamak, ancak, bayağılıkta, aşağılıkta çukurluk mesabesinde olanların söyleyeceği bir sözdür. Dolayısıyla senden iyi münafık olur mu???...
09 Şubat 2018 Cuma 17:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler