YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'in sadık tetikçisi Mihraç Ural'a şok!
Başta Reyhanlı saldırısı olmak üzere Suriye’deki birçok katliamın baş aktörü terörist Mihraç Ural’a büyük şok! Ural’ın sağ kolu Beşir Kanmaz’ın oğlu, tedavi için kaçak olarak geldiği Hatay’da yakalandı. Tutuklanmadan önce itirafçı olma teklifinde bulundu.
Esed'in sadık tetikçisi Mihraç Ural'a şok!
03 Şubat 2016 / 07:42 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 08:34

Terör ve istihbarat birimleri, Suriye'deki birçok katliamda parmağı bulunan ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da düzenlenen saldırıda 52 kişinin ölümünden sorumlu tutulan terörist Mihraç Ural'a büyük darbe vurdu. Ural'ın başında bulunduğu 'Mukaveme-i Suri', özellikle Türkmen Dağı bölgesinde rejim güçleriyle birlikte muhaliflere saldırıyor.

Bu çete, Suriye'de çok sayıda katliama imza attı. Güvenlik birimlerinden elde edilen bilgilere göre, 'Acilciler' olarak bilinen grubun da lideri eski DHKP-C'li Ural'a kötü haber, sağ kolundan geldi. Ural'ın cephedeki en önemli yardımcısı, 'Şerif' kod adlı Beşir Kanmaz'ın oğlu Münir Sahilli (30), ocak ayının son haftası gözetleme yaparken muhalifler tarafından vuruldu. Suriye içinde tedaviye başlanan Sahilli, durumunun kötüye gitmesi üzerine Suriye'den kaçak yollarla Hatay'a getirildi.

HATAY'A KAÇAK GELDİ

Hatay'da Defne Devlet Hastanesi'ne yatırılan Sahilli, 27 Ocak'ta güvenlik birimlerinin operasyonuyla hastanede yakalandı. Sorguya alınan Sahilli'nin örgütle ilgili kritik bilgiler verdiği öğrenildi. Güvenlik güçlerine, serbest kalma karşılığında itirafçı olmak istediğini söyleyen Sahilli, gözaltına alındıktan bir gün sonra Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak İskenderun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Sahilli'nin, Beşir Kanmaz'ın öz oğlu olduğu, ancak başka bir ailenin nüfusuna kayıtlı göründüğü için soyadının öz babasından farklı olduğu öğrenildi. Sahilli'nin babası 'Şerif' kod adlı terörist Beşir Kanmaz, Mihraç Ural liderliğindeki örgütün beyin takımı arasında bulunuyor. Sahilli'nin tutuklanması, Esed rejimi tarafından üst düzey silah, mühimmat ve mali destek alan Mukaveme-i Suri'de moralleri altüst etti.

 

YENİ ŞAFAK

Bu itin
 // uykucu
geberecegi gunu hasretle bekliyorum....
03 Şubat 2016 Çarşamba 10:24
 // el kaide
var onun kafasini el kaide kesecek o kopegin kafasini el kaide kesecek...
03 Şubat 2016 09:22
ALLAH RIZASI İÇİN
 // selahattin
Türkmenlere "kadınlarınız bir yere gitmesin, votkalarımızı aldık geliyoruz" diyen mihraç ural itini Allah rızası için oyacak biri yok mu?!...
03 Şubat 2016 Çarşamba 09:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler