YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'ın ordusuna Türk darbesi
Suriye yönetimine yakınlığıyla bilinen hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu, Türk hacker'larca hack'lend
Esed'ın ordusuna Türk darbesi
16 Ocak 2014 / 07:39 Güncelleme: 16 Ocak 2014 / 12:01

Son günlerde özellikle dünya çapında büyük şirketlere saldıran ve son olarak Microsoft'un hem Skype hem de Xbox platformlarının sosyal medya hesaplarını hack'leyen Suriye Elektronik Ordusu (SEO) bu kez hack'leyen değil hack'lenen taraf oldu.

Kendilerini Turkguvenliği olarak isimlendiren hacker grubu Suriyeli hacker'lara ait olan sea.sy sitesine akşam saatlerinde saldırı düzenledi.

DDOS saldırısının da ötesinde siteye girmeyi başaran hacker'lar SEO'nun sitesinin sunucularını hack'leyip bu şekilde 'Gel Babana' başlıklı kendi afişlerini de siteye koymayı ihmal etmedi.

SEO her ne kadar Türk hacker'ların 7 ay boyunca siteye girmek için uğraştığını iddia etse de, Turkguvenliği isimli grup sadece 2 günde sitenin zafiyetini bulup hack'lediğini savunuyor.
Türk hacker grubu saldırı sonrası SEO'ya bağlı üyelerin kimlik bilgilerini ele geçirdiğini kaydederken, SEO ise site üzerinde üyelerin gerçek isimlerinin bulunmadığını belirtti.

SEO'nun sunucularının çökmesiyle birlikte site TSİ 22.23 itibariyle de çevrimdışıydı.

icjpg_h267.jpg

SEO kimdir?

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a dolaylı olarak destek veren ve DDOS gibi saldırı yöntemlerini sıkça düşman hedeflere yönelten SEO, son olarak Microsoft'un sosyal medya hesaplarını hack'lemişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler