YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'in 'katliam merkezi' vuruldu
Esed'in 'katliam merkezi' vuruldu
08 Ekim 2014 19:30
Suriyeli muhaliflerden Esed'e ağır darbe geldi.

Suriyeli muhalifler, halk arasında "katliam merkezi" şeklinde tanımlanan varil bombalarının üretildiği bölgeye yönelik operasyon başlattı.

Suriye'deki en etkin silahlı muhalif gruplarından Ahraru'ş Şam Hareketi'nin halk arasında "katliam merkezi" şeklinde tanımlanan varil bombası üretim bölgesine yönelikı operasyon başlattığı bildirildi.

İslami Cephe çatı yapılanmasının en büyük bileşeni olan Ahraru'ş Şam Hareketi'nin, Esad güçleri tarafından sivillere karşı kullanılan varil bombaların üretim merkezini ele geçirmek için saldırıya geçtiği açıklandı.

Hareketten yapılan yazılı açıklamada, halk arasında "katliam merkezi" olarak da isimlendirilen Halep'in Savunma Atölyesi bölgesini ele geçirmek için "Özgürlerin Kükremesi" operasyonunu başlattığı aktarıldı.

Aktivist Yasin Ebu Raid ise "Bu operasyon Ahraru'ş Şam'ın komutanlarının yaklaşık bir ay önce toplantı düzenledikleri yerde öldürülmesine karşılık olarak yapılıyor" dedi.

Ebu Raid, varil bombası, roket, mermi, tüfek ve eskiden kimyasal silah üretilen Savunma Atölyesi'nin Suriye'nin kuzeyindeki en önemli askeri bölge olduğunu ifade etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler