YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'in askerleri hastane bastı
Türkiye sınırı yakınında bulunan, Halep'in Azez ilçesindeki devlet hastanesinin, Suriye savaş uçaklarınca bombalandığı bildirildi. Sahra bir hastaneye baskın yapan Esed'e bağlı askerler, tedavi gören yaralılara bile işkence ediyor.
Esed'in askerleri hastane bastı
31 Aralık 2012 / 18:02 Güncelleme: 31 Aralık 2012 / 18:04

Hakaret ettikleri yaralıları öldürmekle tehdit eden askerler, yüzlerine tekme atmayı ihmal etmiyor.

Sosyal Paylaşım sitelerinde yer alan görüntülerde Esed'e bağlı askerler yaralıların tedavi gördüğü bir sahra hastanesine baskın yaptıkları görülüyor. Askerler, yerde yatan ve çocuğunun ağır yaralı olduğu sivillere ilk olarak kendilerini tedavi eden doktorun ismini soruyor. Cevap alamayınca kızan askerler, yaralılara tekmelemeye başlıyor. Çevreyi didik didik aradıktan sonra silah bulamayan askerler, ağır hakaret ettikleri yaralılara,"Silahlar nerede ? Burada sizi yakacağız. Burada gömüleceksiniz." tehditleri savuruyor. Askerler, sıva ustası olduğunu söyleyen bir kişinin "bombardımandan yaralandım" demesi üzerine kendisi tekmelemeye başlıyorlar. Başka bir yaralıya, "senin bıyıkların nerede hayvan" diyerek hakaret eden askerler şahsın yüzünü ayakları ile ezmeye çalışıyor.

Baskın yapılan sahra hastanesinde yaralıların akıbeti ise bilinmiyor. Kan donduran görüntüler Esed'e bağlı askerlerin yaralı sivillere bile acımasızca işkence yaptıklarını gözler önüne seriyor

CHA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler