YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Esed’e oy vermek Hz. Muhammed’in emrini yerine getirmektir"
"Esed’e oy vermek Hz. Muhammed’in emrini yerine getirmektir"
10 Haziran 2014 20:20
Suriye Diyanet İşleri Başkanı Ahmet El Hasun'dan şoke eden bir açıklama geldi. Ahmet El Hasun, Suriye’deki seçimlerde Esed’e oy vermenin dini bir vazife olduğunu söyledi.

Şam ile ilgili hadislerden örnek veren Esed rejiminin müftüsü, “seçimlerde Esed’e oy vermek Hazreti Muhammed’in emrini yerine getirmektir” ifadesini kullandı.

Esed’in müftüsü geçtiğimiz yıl verdiği fetvada ise islam alemine çağrıda bulunmuş, Suriye’deki savaşta, Esed’e destek verip, yardım etmenin dini bir vecibe olduğunu söylemişti.

Suriye’de iç savaşla birlikte Beşar Esed özellikle kendisine destek çıkmayan Şam’daki camilerdeki din adamları, vaizler ve ülke genelinde tanınmış dini önderleri, tasfiye etmişti.

Ülkenin tanınmış din adamlarından biri olan Ahmet Muaz, muhaliflere katılmış hatta bir dönem Suriye Ulusal Koalisyonunun başına getirilmişti. Onunla birlikte yine bir dönem Esed’in gözdesi olan ancak şiddet ortamında bu desteğini çektiği iddia edilen ünlü din adamı Şeyh Ramazan Buti de İman Camine yönelik bombalı saldırıda katledilmişti.

 

HABER7

21:04
 // PARALEL İSLAM
Bu paralelci imamlar güve gibi her yere yayılmış. Bu utanmaz arlanmaz münafık güruh, kendini gerçekten müslüman mı sanıyor, yoksa kalpleri mi mühürlenmiş? He la, başörtüsü de teferruat idi değil mi?...
10 Haziran 2014 21:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler