YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'den itiraf gibi 'Türkiye' açıklaması: Büyük bedel ödedik...
Beşşar Esed, "Türkiye bölgede etkili ülke. Onunla iyi ilişki kurarsanız fayda sağlarsınız. 2004-2011 arası böyleydi, sonra büyük bedel ödedik" dedi.
Esed'den itiraf gibi 'Türkiye' açıklaması: Büyük bedel ödedik...
11 Ekim 2016 / 09:55 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 09:57

Suriye Devlet Başkanı Esed, ülkesinde yıllardır akan kanın durdurulabilmesi için 'Türkiye ile görüşülebilir' imasında bulundu. "Devletler arası ilişkilerin duygular üzerine kurulu olmadığını bilmeliyiz" dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Iran dergisi Tahran Dış Politika Çalışmaları'na verdigi röportajda 'Türkiye ile görüşülebilir' imasında bulundu. 

Suriye'de yaşananların arkasında Batı'nın, özellikle de ABD'nin bulunduğunu savunan Esed, ABD'nin bölgede böl-yönet politikası izlediğini vurguladı. Türkiye'deki darbe girişiminin arkasında da ABD olabileceğine işaret eden Esed özetle şunları söyledi:

AKAN KAN DURMALI

"Bu kanın akmasını durduracak her şeyi, duygulara bakmaksızın yapacağız. Teröristle muhatap olmak akan kanı durduracak ve en büyük ilkeye ulaşılacaksa, bunu takip etmelisiniz. Türkiye negatif ve pozitif olarak etkili bir ülkedir. Onunla iyi bir ilişki kurarsanız fayda sağlarsınız. 2004 ila 2011 arasındaki dönemde böyle oldu.

BÜYÜK BEDEL ÖDEDIK

Erdoğan bu iliskiyi negatif bir yöne dogru çevirmeye karar verince büyük bir bedel ödedik. Hafız Esed gitti, benim de gideceğim bir gün olacak. Ancak devletler arasında ilişkilerin duygular üzerine kurulu olmadığını bilmeliyiz. Bu, gerçekler üzerine kurulu olmalıdır."


AKŞAM

goreceksiniz
 // yilmaz
Yarin TC bu cocuk kadin sunni musluman kaliliyle masaya oturacak dost olmak icin ,
Hic de sasirmayin...
11 Ekim 2016 14:56
bizimkilerin kendine hayırları oolsaydı..nokta nokta..
 // hursit dilaver
sen CHPlilerin aklına uyup tayyip beyle kötü oldun. mezhepçilik yaparak sunnileri katlettin. bizimkiler de sana ŞAMIM DOKUNMA diye canlı kalkan olmaya kalktılar.nerde türk partisi varsa onları yanına çağırdın, resim çektirdin. bari bir hayırlarını göreydin.SANA TAYYİP BEYE KARŞI GAZ VERDİLER TABİ,BİLMEZMİYİZ. ama allah razı olmadı,ülkeni mahvettin.beş paralık haysiyetin kalmadı ve ebediyyen de lanetleneceksin.o bebelerin ahı seni zir-üzeber edecek. unutma emi.tövbe et ve milletinden af dile...
11 Ekim 2016 Salı 14:03
 // cemal
Suriye ve Iraktakendilerinin değil ABD ve Rusyanın boru hatları kontrol etme savaşı var.Deaş ve pyde taşeronları ABD ve Rusyaya yandaşlarıyla oraya girme ve yerleşme sebebi yaratıhor...
11 Ekim 2016 12:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler