YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed’den Erdoğan’a sert sözler
Esed’den Erdoğan’a sert sözler
09 Kasım 2012 16:10
Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed, Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed, Arapça yayın yapan Rus televizyonu Rusya Elyevmiye'ye yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suriye arasında herhangi bir silahlı çatışma ihtimali görmediğini söyledi.

Savaşlarda halk desteği olması gerektiğini söyleyen Esed, Türk halkının önemli bir kısmının böyle bir savaşı istemeyeceğini, hiçbir aklı başında politikacının da halkının bu talebini görmemezlikten gelemeyeceğini ifade etti.

Türkiye'nin Suriye'deki "isyancıların" merkezi olduğunu savunan Esed, "Türkiye 'teröristleri' destekliyor ve isyancılara diğer ülkelerden çok daha fazla silah tedarik ediyor." iddiasında bulundu.

Türkiye'nin bu yöndeki tutumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel hırsları olduğunu savunan Esed, "Erdoğan Suriye'de ve çevre bölgede Müslüman Kardeşlerin iktidar olmasını, kendi siyasi geleceği açısından garanti görüyor. Erdoğan kendini yeni Osmanlı sultanı gibi pozisyona koyuyor. Erdoğan, Osmanlı sultanları gibi tüm bölgeyi yönetmek istiyor… Erdoğan halife olmak istiyor." ifadelerini kullandı. Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler