YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed yine varil bombalarıyla saldırdı
Esed yine varil bombalarıyla saldırdı
20 Ocak 2014 14:47
Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterlerin Halep ve çevresine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) Halep medya sorumlusu Ahmed Muhammed Ali,  yaptığı açıklamada, orduya ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgeler ile Raytan beldesine "varil bombasıyla" saldırdığını söyledi.

Halep'teki saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını ifade eden Ali, saldırıya maruz kalan yerlerde onlarca evin yıkıldığını belirterek, "Harabeye dönen evlerin enkazında halkın yardımlarıyla çok sayıda kişi çıkartıldı" dedi. 

Rejimin hava bombardımanında yaralananların ambulanslarla sahra hastanelerine kaldırıldığını söyleyen Ali, Halep'te saldırıya hedef olan bölgeden halkın kaçmaya başladığını dile getirdi. 

Raytan beldesinde de varil bombası saldırısında bir cami ile çok sayıda evin yıkıldığını aktaran Ali, burada da ölü ve yaralıların olduğunu kaydetti. 

Ali, Halep'in Meskin Hananu bölgesi ile 80. Tugay çevresinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye Ordusu arasında çatışmaların yaşandığını da sözlerine ekledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler