YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed yine ölüm yağdırdı: 68 ölü
Esed yine ölüm yağdırdı: 68 ölü
12 Haziran 2014 07:22
Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetiminde olan bölgelere düzenlediği saldırılarda 68 kişi hayatını kaybetti.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetiminde olan bölgelere düzenlediği saldırılarda 8'i çocuk, 3'ü kadın 68 kişinin öldüğünü açıkladı.

SNHR tarafından yapılan açıklamada, Esed güçlerinin yönetim karşıtlarının kontrolünde olan bölgelere hava ve karadan ağır silahlarla saldırması sonucunda Humus kentinde 23, Halep'te 12, İdlib'te 10, başkent Şam'ın banliyölerinde 9, Dera, Lazkiye ve Hama'da 4'er, Kuneytra ve Deyru'z Zor'da birer olmak üzere 68 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada , Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) bağlı birliklerin İdlib ve çevresinde rejim güçlerine yönelik büyük zayiatlar verdirdiği aktarıldı.

ÖSO ile İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep, Hama ve Humus yakınlarında da rejim güçlerine büyük kayıplar verdirttiği ifade edilen açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının Halep, Humus, Hama, Dera ve başkent Şam'ın banliyölerinde muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri sık aralıklarla bombaladığı bildirildi.

Öte yandan Suriye resmi ajansı SANA'nın haberinde, ordunun Halep, Dera, İdlib ve Hama'da gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiği ve araçlarını imha ettiği duyuruldu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler