YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed yine kıyım yaptı: 92 ölü
Esed yine kıyım yaptı: 92 ölü
23 Ocak 2015 23:50
Esed güçlerinin operasyonlarında 92 kişi öldü.

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı güçlerin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetiminde olan yerlere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 92 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütünden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin havadan ve karadan yönetim karşıtlarının kontrolünde olan yerleri ağır silahlarla bombalamasında, başkent Şam'ın banliyölerinde 61, Dera'da 13, İdlib'te 5, Humus ve Hama'da 4'er, Lazkiye'de 3 ve Kuneytra'da 2 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de orduya ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Hamuriye, Duma, Dareya ve Cobar bölgelerini yoğun bir şekilde bombaladığını kaydetti.

İdlib'teki Esed güçlerinin kontrolünde olan Ebu Zuhur askeri havaalanında rejim güçleri ile silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını dile getiren SRGC, orduya ait helikopterlerin İdlib ve çevresindeki muhaliflerin elindeki yerleri bombaladığını iletti.

Halep'in kuzeyinde Şam yönetimine bağlı güçlerle silahlı muhalifler arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığını vurgulayan SRGC, silahlı muhaliflerin Halep'in Aziziye köyüne sızmaya çalışan Esed güçlerini geri püskürttüğünü ifade etti.

Öte yandan Suriye resmi ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Halep, Şam'ın kırsalı ile İdlib çevresinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler