YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed yine kıyım yaptı: 43 ölü
Esed yine kıyım yaptı: 43 ölü
15 Ocak 2015 02:21
Suriye'de rejim güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetiminde olan bölgelere kara ve havadan ağır silahlarla yaptığı saldırı sonucu 43 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütünden (SNHR) yapılan açıklamada, Esed güçlerinin karadan füzelerle havadan ise "varil ve vakum bombalarıyla" yönetim karşıtlarının kontrolünde olan bölgelere saldırmasında Dera'da 16, başkent Şam'ın banliyölerinde 11, Hama'da 7, Humus'ta 5, Kuneytra ve Halep'te ikişer olmak üzere 43 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ölenler arasında 12 çocuk ve 4 kadının da bulunduğu kaydedilen açıklamada, rejimin, Dera, başkent Şam'ın Kırsalı ve Humus'ta sivil yerleşim yerlerine saldırdığı ifade edildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de Nusra Cephesinin İdlib'te Şam yönetiminin kontrolünde olan Ebu Zuhur askeri havaalanı yakınlarındaki Tel Selmo köyünün denetimini sağladığını açıkladı.

Söz konusu köy ile havaalanı çevresindeki silahlı muhaliflerle rejim güçleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını vurgulayan SRGC, orduya ait savaş uçaklarının da İdlib, Halep ve Dera'da silahlı muhaliflerin bulunduğu yerleri bombaladığının altını çizdi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler