YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed yine katliam yaptı: 34 kişi öldü
Esed yine katliam yaptı: 34 kişi öldü
24 Mayıs 2014 00:08
Rejime bağlı güçlerin muhaliflere yönelik operasyonlarında 34 kişi öldü.

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 34 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yönetim karşıtlarının denetiminde olan bölgelere kara ve havadan düzenlediği operasyonlarda Halep'te 13, İdlib'te 7, başkent Şam'ın banliyölerinde 6, Humus ve Hama'da 3'er, Deyru'z Zor ve Dera'da birer olmak üzere 34 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, silahlı muhaliflerin Halep'te merkezi cezaevi çevresinde düzenlediği saldırılarda onlarca rejim askerini etkisiz hale getirdiği ve bazı askeri araçları imha ettiği ileri sürüldü.

Orduya ait helikopterin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgelere "varil bombasıyla" saldırdığı belirtilen açıklamada, başkent Şam'ın Dareya, Muleyha, Cobar, Duma ve Kabun bölgelerinin rejim güçlerinin yoğun saldırılarına maruz kaldığı aktarıldı.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin ülke genelinde düzenlediği operasyonlarda çok sayıda silahlı muhalifi etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu.

 

 

AA

Etiketler: , ,
01:46
 // HABERİ VARDI
Bu insan kanına susamış azılı katil'in, Türkiye'deki paralel yapı hakkında bilgisi var idi. Hem de bunu 2 yıl önce ima etmişti. O zamanlar bizim uçağımızı düşürmüş ve Reyhanlı'da olaylar olmuş, sınır kapılarında patlamalar olmuştu. Hayır hayır, bunlar değil, demek istediğim. Asıl demek istediğim; Esed, o zamanlar Türkiye için: ''Türkiye başına ne geleceğini bilmeyen, süprizlerden bihaber'' ve kendisi için ''gücümüzü bilmiyorlar'' minvalinden sözler sarf etmişti. Tam metnini hatırlamıyorum ama bu paralelde bir beyan idi. Yani Esed, 17 aralık'tan bahsetmişti. Chp heyeti de, ayrı bir konu. Esed'e onlar ''korkma sen devam et'' mi dediler?...
24 Mayıs 2014 01:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler