YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed ve Rusya saldırısında ölü sayısı 92 oldu!
Suriye'nin Halep kentinde Beşşar Esed rejimi ve Rusya’nın yerleşim bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırılarda 92 sivil hayatını kaybetti. Ateşkesin bitirilmesinden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı da 359’a çıktı.
Esed ve Rusya saldırısında ölü sayısı 92 oldu!
24 Eylül 2016 / 21:02 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 21:05

Halep genelindeki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma ekibi yetkililerinden Necip Ensari'nin verdiği bilgiye göre, Rusya ve rejime ait savaş uçakları, kent merkezinde Esed güçlerinin kuşatmasındaki bölgelerde gün boyu bombardımanlarını sürdürdü. 

Bustan el Kasr, Meşhed, Kellese, Salihiyin, Firdevs, Şeyh Hadır, Ensari, Bustan el Başa, Ard Hamra, Sahur, Tarik el Bab, Karm Hamud, Muyesir, Merce semtleri ile Etarib ilçesini hedef alan saldırılarda 92 sivil öldü, 273 kişi yaralandı.

Esed rejimi ve Rusya'nın dün Halep'te yine sivil yerleşim yerlerine düzenlediği hava saldırılarında 86 sivil yaşamını yitirmiş, 200 kadarı yaralanmıştı. 

Kentteki AA muhabirlerinin il genelindeki kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma ekibi yetkilileri ve sahra hastanesi kaynaklarından derlediği bilgilere göre, 19 Eylül'den bu yana rejimin ve Rusya'nın bombardımanlarında ölen sivil sayısı 359’a, yaralı sayısı 1407’ye yükselmiş oldu.

Esed rejimi, ABD ve Rusya öncülüğünde 12 Eylül'de başlayan ateşkesi 19 Eylül'de bitirdiğini ilan etmiş ve Rus ordusuyla birlikte Halep merkezinde muhaliflerin kontrolündeki doğu bölgelerine şiddetli bombardımanlara başlamıştı.

yandik
 // hamza
Ummet katlediliyor biz hala uyuyoruz vallahi bunun vebalini odeyeceyiz, mac kahve eglenceye devam ummet elden gidiyor...
24 Eylül 2016 21:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler