YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed rejiminden skandal PKK hamlesi
Türkiye’nin Afrin’deki terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik başlattığı harekatın ardından Esed rejimi, Halep merkezindeki örgüt unsurlarının Afrin’e yardım göndermesinin önünü açtı.
Esed rejiminden skandal PKK hamlesi
21 Ocak 2018 / 07:00 Güncelleme: 21 Ocak 2018 / 09:54

Esed rejimi, terör örgütünün işgalindeki Şeyh Maksud mahallesinden Afrin’e takviye gönderebilmesi için kara yolundan geçiş imkanı sağlıyor.

Örgüt, rejimin izniyle Halep merkezi Afrin'e bağlayan Nubul Zehra kara yolunu kullanmaya başladı.

Şeyh Maksud mahallesinden çok sayıda PYD/PKK’lı, mühimmat yüklü araçlarla Afrin yönünde ilerliyor.

TSK, dün saat 17.00'de başlayan harekatta Afrin'deki 7 bölgede belirlenen 113 PYD/PKK hedefinden 108'inin vurulduğunu duyurmuştu.

Genelkurmay Başkanlığının açıklamasında, harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiği bilgisine yer verilmişti.

Açıklamada, yalnızca teröristlere ait noktaların hedef alındığı, sivillere zarar gelmemesi için her türlü hassasiyetin gösterildiği vurgulanmıştı.

Afrin, Esed rejiminin Temmuz 2012'de çatışmaksızın PYD/PKK’ya devretmesiyle, örgütün iç savaş boyunca en fazla yuvalandığı alanlardan oldu. Coğrafi yükseltileri nedeniyle Kilis'in merkezi ve Hatay'ın önemli bölümü Afrin'deki örgütün ateş menzilinde kalıyor. Örgüt uzun yıllardır Amanos Dağları'nı Suriye'den Türkiye'ye sızmak için kullanıyor.

PYD/PKK, Suriye'nin kuzeybatısından Akdeniz'e çıkmak için de Afrin'e bel bağlıyor. Terör örgütü, Afrin üzerinden Fırat Kalkanı ve İdlib çatışmasızlık bölgesini de tehdit ediyor. Suriye topraklarının dörtte biri, Türkiye-Suriye sınırının da yüzde 65'i örgütün işgali altında.

 // Lknbcg
Ne bekliyorsunuz vurun girerken vurun çıkarken rejim denen domuzlarından vurun...
21 Ocak 2018 14:27
 // Ömer/tüsiİTçi Babayiğitler nerede?
ahlaksızlıkta sınır tanımayan bu haberin kaynağı kim ? işte böylesine satılıklar, sözde Ülkesine hizmet ediyor! PKK -PYD terör örgütünün ahlaksızca ajitasyona ve yalana başvuran yayın organlarından farkınız nedir acaba? işte yıllardır aynı strateji yahudi uşaklığı yapan zihniyet. Bu gibi virüslerden bir an önce kurtulmak harekete geçmek lazım. Birlik ve beraberlik demogojisi ile uluslararası hukuk vs. gibi abuk-sabuk gerekçeler öne sürülerek ciNerdoğaNgiLer medyasına dikkat edin! Sorulan soru ve program sunucusuna bakınca bile,ağababalarınca önlerine birşeylerin tutuşturulduğu hemen anlaşılıyor....
21 Ocak 2018 12:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler