YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed: PYD'nin en destekçisi benim!
Esed, İngiliz gazetesine verdiği röportajda PYD'nin en büyük destekçisinin kendisi olduğunu açıkladı.
Esed: PYD'nin en destekçisi benim!
07 Aralık 2015 / 10:00 Güncelleme: 07 Aralık 2015 / 11:33

PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin Esed destekli olduğu bilinen bir gerçekti. Fakat Sunday Times’a konuşan Esed, aylar sonra bu ilişkinin boyutunu ilk kez açıkladı.

Esed, PYD'nin ordusuyla birlikte hareket ettiğini, silah verildiğini ve bunların belgesinin olduğunu ifade etti.

BELGELERİ BİLE VAR

Kürtlerin kendi ordusuyla beraber, aynı bölgelerde “teröristlerle” savaştığını söyleyen Esed, birliklerin ana destek kaynağının Suriye ordusu olduğunu ve ellerinde bunun belgeleri olduğunu belirtti.

"SİLAH GÖNDERDİK"

“Onlara silah gönderdik, çünkü onlar Suriye vatandaşları ve teröristlerle savaşmak istiyorlar. Aynı şeyi Suriye’deki birçok gruba yapıyoruz, çünkü orduyu ülkenin her yerine gönderemezsiniz. ” diyen Esed, IŞİD’i yenmek için hava operasyonlarının yeterli olmayacağını da sözlerine ekledi.

 // Rasim DUMAN
Kiymetli kardesim, ben MHP'li degilim, AK Parti'nin resmi uyesiyim. MHP'yi CHP ve HDP ile ayni kategoriye koymak, kanaatimce onlara buyuk bir haksizlik olur. MHP'nin de, Devlet BAHCELİ'nin de, milli menfaatlerimiz bahis mevzuu oldugunda, cesur ve kararli duruslarini da cok gorduk. Hepsinin de en az bizim kadar vatanperver olduklarindan hic suphem yok. O kardeslerimizi durup dururken uzmeyelim....
07 Aralık 2015 14:53
 // boşver gitsin
mhp chp ve HDP aynı elin altında tutulan fakat farklı oynatilan birer hain olusumdur...
07 Aralık 2015 13:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler