YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed ordusu Halid Bin Velid'in mezarını bombaladı!
Halep'te Emevi Camii ve içinde bulunan Hz. Zekeriya Peygamber mezarının tahrip edilmesinin ardından bugün de Esed ordusunun Humus'ta kahramanlığı ile bilinen ünlü İslam komutanı Halid Bin Velid'in mezarını bombaladığı bildirildi.
Esed ordusu Halid Bin Velid'in mezarını bombaladı!
10 Temmuz 2013 / 14:40 Güncelleme: 10 Temmuz 2013 / 14:48

Yayınlanan görüntülerde Hz. Halid Bin Velid'in mezarı ve yanında bulunduğu caminin isabet eden roketler sebebiyle tahrip olduğu görülüyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntülerde isabet eden roketler sebebiyle mezarın çevresindeki demir korkuluların büyük ölçüde tahrip olduğu görülüyor.

Görüntülerde konuşan bir şahıs Müslümanlara çağrıda bulunarak saldırıların önlenmesini istiyor. Şahıs, "Müslümanlar neredesiniz? Ünlü Sahabe Halid Bin Velid'in mezarı bombalanıyor. Hizbulah milislerinin gelip burayı tamamen yıkmasını mı bekliyorsunuz?" diyerek tepki gösteriyor. Görüntülerin çekildiği sırada cami çevresinde yer yer bombalama ve silah sesleri duyulmaya devam ediyor.

İki yıldan fazladır devam eden çatışmalarda Suriye'de tarih adeta yok ediliyor. Çatışmalarda tarihi mekanların yanı sıra cami ve ünlü sahabilerin mezarları da isabet eden roketlerden nasibini alıyor.

 

CİHAN

Etiketler:
15:31
 // HİÇ İRKİLMEDİK DEĞİL Mİ?
O kadar gaflet içindeyiz ki, kabe yıkılsa bile umurumuzda değil. Koca İslam ordusununun, büyük komutanının kabri saldırıya uğruyor, derin bir gaflet içinde umursamıyoruz. Sonumuz hayrolsun....
10 Temmuz 2013 15:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler