YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed kana doymuyor: 96 ölü
Esed kana doymuyor: 96 ölü
08 Mayıs 2013 07:12
Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin yönetim karşıtlarına yönelik düzenlediği operasyonlarda 96 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), yönetime bağlı birliklerin hava ve karadan muhaliflere karşı gerçekleştirdiği saldırılarda, Dera'da 33, Şam'ın banliyölerinde 28, Halep'te 9, Humus'ta 7, İdlib'te 6, Kuneytra'da 5, Hama ile Deyru'z Zor'da 3'er ve Rakka kentinde 2 olmak üzere 96 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi(SRGC), rejime bağlı güçlerin Şam'ın doğu bölgelerine roket ve havan topu saldırısı düzenlediğini, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) ise askeri kontrol noktalarına saldırdığını kaydetti.

Şam'ın büyük bir kesiminde elektrik ve internet bağlantısının kesildiğine işaret eden SRGC, başta Halep olmak üzere bir çok şehirde iki ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını aktardı.

-Dera'da toplu mezar bulundu-

Öte yandan, Şam'ın güneyinde yer alan Dera kentinin Şeyh Miskin kasabasında, 12 kişinin gömülü olduğu bir toplu mezar bulundu.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), Şeyh Miskin kasabasında Esed güçlerince toplu infaz edildikten sonra cesetleri yakılan 12 kişinin gömülü olduğu mezara ulaşıldığını bildirdi.

LCC, yerel aktivistlerin keskin nişancıların ateşine rağmen bölgeye ulaştığını ve toplu mezardan görüntü ve fotoğraf çekmeyi başardığını dile getirdi.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler