YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed kana doymadı: 89 ölü
Esed kana doymadı: 89 ölü
04 Haziran 2013 09:06
Suriye'de ordunun ülke genelinde muhaliflere karşı ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 89 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejime bağlı ordu birliklerinin hava ve karadan ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar sonucu Halep'te 40, Şam'ın banliyölerinde 19, Hama'da 8, Dera'da 6, Humus ve İdlib'de 5'er, Haseke'de 3, Kuneytra, Deyru'z Zor ve Lazkiye kentinde 1'er olmak üzere 89 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bu arada Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Mudamiye bölgesinde askeri konvoya saldırmasında 2 tank ile çok sayıda aracı imha ettiğini belirten Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), kentin Dareya, Haresta, Doğu Guta, Kalamun bölgesinde iki ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi.

ÖSO'nun Halep'in Sifreyra ile Raşindin beldesinde füze taşıyan askeri konvoya saldırması sonucunda 3 araç ile 2 tankı imha ettiğini ve bazı askerleri esir aldığını ifade eden SRGC, rejim güçlerinin Halep'in kuzeyinde yer alan ekili tarım arazilerini ateşe verdiğini kaydetti.

Humus'un Kusayr ilçesinde rejim güçleri safında savaşan Hizbullah milisleri ile muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığına değinen SRGC, kuşatma nedeniyle yaralıların Kusayr'ın dışına çıkartılamadığını ifade etti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler