YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed istifa edecek mi?
Esed istifa edecek mi?
23 Ocak 2014 00:02
Suriye Enformasyon Bakanı Zubi, Beşşar Esed'in istifa etmeyeceğini söyledi.

Suriye Enformasyon Bakanı İmran ez-Zubi, Devlet Başkanı Beşşar Esed'in istifa etmeyeceğini söyledi.

İsviçre'nin Montrö kentinde düzenlenen Cenevre-2 Konferansı'nın ilk gününde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Zubi, "Esed istifa etmeyecek" dedi.

Cenevre-2 Konferansı'nın başarılı olması için atılacak siyasi adımlara ve gerçekleştirilecek icaraatlara ihtiyaç olduğunu belirten Zubi, konferansın bir hafta veya belirli bir süre ile sınırlandırılamayacağını söyledi.

Suriye Enformasyon Bakanı, Esed rejiminin düzenlediği varil bombalı saldırılara ve katliamlara ilişkin, "Bu iddiaların hiçbiri doğru değil. Eğer El-Kaide'ye destek vermek istiyorsanız, bunu bize açıkça söyleyin. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'na soruyorum. Nasıl böyle bir şey yaparlar?" şeklinde konuştu.

Gazetecilere "İnsanlara anlatmanız ve bazı ülkelerin dışişleri bakanlarından duyduklarınız ile gerçekte yaşananları karşılaştırmanız için sizleri Şam'a gelmeye çağırıyorum" diyen Zubi, "Bazı ülke dışişleri bakanları, uluslararası kamuoyunu yanıltıyor. Bu açıklamaların büyük bölümü yalan, iftira veya eksik bilgilerden oluşuyor" iddiasında bulundu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler