YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçleri okulu bombaladı!
Suriye’nin kuzeyinde bulunan Rakka kentindeki bir lisenin bombalaması sonucunda çoğu öğrenci 12 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.
Esed güçleri okulu bombaladı!
29 Eylül 2013 / 16:18 Güncelleme: 29 Eylül 2013 / 16:25

Suriye muhalefet kaynakları, rejim güçlerinin Suriye’nin kuzeyinde bulunan Rakka kentindeki bir liseyi bombalaması sonucunda çoğu öğrenci 12 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, "Suriye Hava Kuvvetlerinin Rakka kentindeki bir teknik okulu bombalaması sonucu çoğu öğrenci ve yaşı 18'in altında olan 12 kişi hayatını kaybetmiştir.

Bazılarının durumu ciddi olmak üzere de çok kişi de yaralanmıştır" denildi. Açıklamada bombardıman sonrası öğrencilerin panik halinde kaçıştıkları ve sığınmak için bir yer aradıklarına da değinildi.Muhaliflerin kontrolünde bulunan Halep'in 160 kilometre doğusundaki Rakka kentine düzenlenen saldırı, muhaliflerin dün gece Şam'ın banliyölerinde Esad askerlerine düzenledikleri ve en az 19 askerin öldürüldüğü saldırının ardından geldi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler